16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ۱۰:۴۱:۰۶
کد مطلب:  1845969
برگزاری دومین کارگاه آموزشی توجیهی « مدرسه کانون تربیتی محله »

رئیس اداره انجمن و اولیا و مربیان آموزش و پرورش قم: تبدیل مدرسه به کانون تربیتی محله گامی برای تحقق تربیت و آموزش انضمامی و واقعی دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم، دومین کارگاه آموزشی توجیهی  مدرسه کانون تربیتی محله با حضوررضا شاهسواری رئیس اداره انجمن و اولیا و مربیان آموزش و پرورش قم،  حسینیان نماینده استانداری قم ، سرهنگ رضایی نماینده فرماندهی انتظامی استان ، مدیران مدارس مجری طرح و کارشناس مسئولان ادارات آموزش و پرورش نواحی / شهرستان / مناطق استان در سالن جلسات تالار فرهنگیان برگزار شد.

رضا شاهسواری با اشاره به طرح « مدرسه کانون تربیتی محله » گفت : تبدیل مدرسه به کانون تربیتی محله گامی برای تحقق تربیت و آموزش انضمامی و واقعی دانش آموزان است.

وی افزودند: مدرسه یکی از اجزا و اعضای محله محسوب می شود و امید می رود در ارتقا و اعتلای سطح فرهنگ و دانش جامعه موثر و مفید باشد. 

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان در ادامه به تشریح فعالیت های مدارس در چاچوب قوانین و مقررات پرداختند و اظهار کردند در آیین نامه اجرایی مدارس بسیاری از موانع اجرایی شدن طرح مرتفع شده است و بسیاری از ماده های قانونی این آیین نامه بر اساس مدرسه محوری تدوین گشته است و مدیران و مسئولان آموزش و پرورش باید با دقت و جدیت نسبت با اجرایی شدن این آیین نامه اهتمام ورزیده تا رویکرد مدرسه محور عینی تر گردد.

شاهسواری خاطرنشان کرد: این بسته تحولی مدرسه می بایست در تعامل با جامعه محلی ، زمینه ساز پیشرفت فرهنگی گردد.

در ادامه حسینیان نماینده استانداری قم بیان کردند: این طرح نیازمند مساعدت و معاضدت دیگر دستکاه های دولتی استان می باشد تا به اهداف خود برسد و از تمام دستگاه درخواست می شود در پیشبرد اهداف این طرح که خدمات متقابل فرهنگی اجتماعی و .. مدرسه و محله می باشد بعنوان گروه همیار فعالیت داشته تا شاهد پویایی و نشاط مدارس گردد.

همچنین سرهنگ رضایی نماینده فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه نیروی انتظامی آمادگی ارائه هرگونه خدمات برای این گونه مدارس  را دارد افزود:  در این موضوع و موضوعات دیگر نیروی انتظامی تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش منعقد نموده است که از توانایی ها و قابلیت های پلیس در امر آموزش و پرورش استفاده گردد.

شایان ذکر است در پایان  جلسه اعضای محترم گروه همیار استان و مدیران مدارس  به تبادل تجربیات و مطالعات خود پرداختند و بسیاری از چالش های فراروی این طرح مورد بررسی قرار گرفت .

به اشتراک بگذارید :