22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ۱۴:۰۷:۰۰
کد مطلب:  1845635
ریشه‌کنی بی‌سوادی در شهر تهران جزو اولویت‌های اصلی حوزه سوادآموزی است
نشست هماهنگی معاونت سوادآموزی شهرتهران باقائم مقام سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران

نشست هماهنگی معاونت سوادآموزی شهر تهران و شهرستان های تهران با قائم مقام سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران: شفیع پور در این نشست با اشاره به آمار و ارقام افراد محروم از سواد در استان تهران و ترکیب جمعیتی آن‌ها؛ مشکلات و موانع شناسایی و جذب جامعه هدف سوادآموزی را بر شمرد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به دستاوردهای حوزه سوادآموزی از بدو تاسیس تا کنون گفت: با کمال افتخار اعلام می‌کنیم شهر تهران با 4/99 درصد باسوادترین شهر کشور می‌باشد؛ با این حال ریشه‌کنی بی‌سوادی در شهر تهران، جزو اولویت‌های اصلی این حوزه می‌باشد.

وی با اشاره به آمار بالای مهاجرت اتباع در شهر تهران در سنوات اخیر یادآور شد؛ آموزش اتباع بی‌سواد همانند شهروندان تهرانی به صورت یکسان و رایگان در حال انجام است.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، قائم مقام سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: آموزش و سوادآموزی جزو حقوق شرعی هر شهروندی می باشد.

در این نشست که با حضور معاونین و روسای سوادآموزی ادارات کل شهر تهران و شهرستانهای استان تهران به میزبانی سازمان صدا و سیما برگزار گردید؛ موسوی مقدم با استناد به آیه شریفه « هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ...»  و احادیث و روایات، خواندن و نوشتن را بر هر مسلمان واجب و ضروری دانست و تاکید نمود: دین اسلام به صراحت و روشنی فراگیری و آموزش علوم و فنون را بر هر مرد و زن واجب کرده است.

موسوی مقدم با اشاره به همکاری‌های گذشته صدا و سیما با حوزه سوادآموزی خاطر نشان کرد: با عنایت به تفاهم نامه موجود فی ما بین، این تعاملات به نحوی شایسته در آینده نیز ادامه خواهد داشت. در عین حال از ظرفیت فضای مجازی نباید غافل شد و تلفیق فضای مجازی با ظرفیت رسانه ملی گامی مهم برای تحقق اهداف همکاری های دوجانبه می باشد.

در پایان مقرر شد جلسه ای تخصصی با حضور مدیر شبکه پنج سیما و معاونت های سوادآموزی شهر تهران و شهرستان های تهران با هدف همسویی تعامل رسانه ملی با طرح ها و فعالیت های سوادآموزی در شهر تهران تشکیل گردد.

 

به اشتراک بگذارید :