19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ۰۷:۴۵:۰۳
کد مطلب:  1845431
یادواره شهدای معلم تربیت بدنی و سلامت استان اردبیل با محوریت" شهید حسن رجب زاده" برگزار شد
یادواره شهدای معلم تربیت بدنی و سلامت استان اردبیل با محوریت" شهید حسن رجب زاده"

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، دبیر کنگره شهدای ستاد یادواره ملی شهدای استان اردبیل در این یادواره با بیان اینکه مقام معظم رهبری نقشه راه شهید سلیمانی را بنام مکتب سلیمانی نامگذاری کردند، گفت: این راه یکی از راه های اطمینان بخش برای رسیدن به قله های عزت، افتخار و عاقبت بخیری است.

سردار غلام‌عسگر کریمیان، در بیان دیگر شاخص های سردار سلیمانی، اظهار داشت: شهید سلیمانی الهام گرفته از مکتب انقلاب اسلامی و استکبار ستیزی می باشد بطوریکه همیشه در حال آموختن مکتب انقلاب اسلامی بود که بنابراین توانست خودش هم به یک مکتب و گنجینه ارزشمند تبدیل شود.

کریمیان با عنوان اینکه راه شهید سلیمانی از قرآن و عترت برگرفته شده که این مسیر نقشه راه را به همه نشان خواهد داد بیان داشت: وی مقلد ولی فقیهی بود که خود مجاهد عرصه های نبرد در میدان های جهاد اکبر و اصغر است، بگونه ای که شهید سرباز ولایت بود و همیشه در سخنان خود همه را به ولایت فقیه توصیه می کرد.

وی در ادامه سخنان خود  اظهار داشت: شهید سلیمانی جهاد اکبر و اصغر را با هم انجام می‌داد و براساس خط مشی مکتب اسلام حرکت می‌کرد که این موضوع نشان دهنده ارج و قرب چنین بزرگمردان و دلیرانی است که برای ما بسیار حائز اهمیت است.

سردار غلام‌عسگر کریمیان از شهید سلیمانی بعنوان مردم دار، مردم یار و مردم نواز یاد کرد و گفت: وی به مفهوم واقعی کلمه در خدمت مردم بود و علی رغم مشغله های بسیار همیشه برای رسیدگی به مشکلات مردم پیش قدم بود.

کریمیان عنوان کرد: به گفته خود شهید، " شرط شهید شدن، شهید بودن است" و شهید سلیمانی بدون شک خود را آماده وصال با حق کرده بود بگونه ای که بوی شهادت را می توانستی از اخلاق، رفتار و گفته های وی استشمام نمایی.

وی در پایان گفت: شهید حسن رجب زاده نیز همچون شهید سلیمانی صرفا قهرمان نبود بلکه پهلوانی بود که از مال و جان خود برای مقابله با استکبار و ظلم گذشت و جان خود را در طبق اخلاص گذاشت و تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

گفتنی است در پایان مراسم از دو برادر شهید رجب زاده تجلیل بعمل آمده و از تندیس وی رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :