14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ۱۳:۵۶:۴۳
کد مطلب:  1845065
با دستور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛
بررسی شیوه های انسداد مبادی جعل اسناد تحصیلی در دستور کار قرار گرفت

با دستور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بررسی شیوه های انسداد مبادی جعل اسناد تحصیلی در دستور کار کمیته پیشگیری و مقابله با جعل اسناد آموزش و پرورش مازندران قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در جلسه کارگروه پیشگیری و مقابله با جعل اسناد که به منظور بررسی سوابق تحصیلی فارغ التحصیلان برخی از مدارس استان و همچنین بررسی مدارک تحصیلی مربیان پیش دبستانی برگزار شد، عدم تسلط برخی از کارشناسان و مدیران مدارس بر آئین نامه ها و مقررات را یکی از دلایل بروز اتفاقات منجر به جعل مدارک تحصیلی برشمرده و گفت: مصادیق جعل اسناد و مقررات مربوطه باید به اطلاع تمام مدیران مدارس استان برسد.

وی با بیان اینکه هرکجا که نظارت پررنگ بود، اتفاقات ناگوار کمتری به وقوع پیوسته است، افزود: اخلاق حکم می کند که هم بشیر باشیم و هم نذیر باشیم.ابتدا ایده بان باشیم و سپس دیده بان.از این رو باید ابتدا در جهت پیشگیری اطلاعات لازم را به ذی نفعان داده و هشدارهای پیشگیرانه را در اولویت قرار دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در همین رابطه تأکید کرد: نباید بگذاریم جعل مدارک تحصیلی ادامه پیدا کند و به یک سنت غلط درآید.در این رابطه ضمن حفظ شأنین آموزش و پرورش با اعمال پیشگیرانه، در صورت احراز شدن تخلف افراد باید برخوردهای قانونی صورت پذیرد.

سعدی پور با تأکید بر ایجاد تحولی ساختاری در خصوص پیشگیری از این گونه اعمال مجرمانه بیان کرد: بهترین راه انسداد مبادی جعل اسناد تحصیلی و ایجاد نکردن فرصت برای فرصت طلبان است.در همین راستا، ارزیابی و نظارت دقیق بر مدارس بزرگسالان و آموزش از راه دور چه در حوزه دولتی و چه غیر دولتی در دستورکار ویژه قرار گرفته و در اسرع وقت در رصد بازرسی قرار گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی جامع یکی از برنامه های در دست اجراست که با همکاری کمیته های پیشگیری از جعل اسناد شهرستانها و مناطق استان انجام خواهد پذیرفت.

 

به اشتراک بگذارید :