19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ۰۹:۱۲:۳۲
کد مطلب:  1844373
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران
اولین اصل در مدارس شاهد، ایجاد جذابیت برای دانش آموزان است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران مهمترین مسئله در مدارس شاهد را ایجاد جذابیت برای دانش آموزان و ارتقای کیفیت تحصیلی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران ، محمدرضا رزاقی عصر روز پنجشنبه 16 دی 1400 در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ۱۳۵7 مدرسه شاهد در مقاطع دوره ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوره دوم و هنرستان شاهد فنی و حرفه ای و کاردانش در کشور وجود دارد که مسئولیت آنها با اداره کل امور شاهد و ایثارگران است.

وی افزود: تمامی مدارس شاهد در سراسر کشور به ایجاد سبک منسجم شناخته می شوند که تا کنون این سبک منسجم منجر به استاندار سازی مدارس شده است. مدیرکل امور شاهد و ایثارگران ادامه داد: در مدارس شاهد این اعتقاد جاری و ساری است که همه دانش آموزان واجد یادگیری و دارای انواعی از استعداد هستند که تحت تاثیر آن استعداد، به توانایی هایی رسیده اند و قابلیت هایی دارند که نهفته است و با فعالیت های هدفمند مدرسه، می تواندآشکار شود.

دبیر ستاد مرکزی شاهد وزارت آموزش و پرورش، مدرسه را یک «« نهاد اجتماعی»»  عنوان کرد که اصلی ترین وظیفه آن اجتماعی کردن دانش آموزان است وی تصریح کرد: باورمند شدن دانش آموزان به مفاهیم و اصول اساسی دین و رسیدن به شناخت و ایمان، در بستری مناسب به نام مدرسه شکل می گیرد.

رزاقی کیفی سازی مدارس را یک اصل مهم در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: اگر مدرسه ای به واسطه نیروها، موقعیت و امکانات و فرآیندهایی که دانش آموزان در طراحی، اجرا و ارزیابی آن سهیم هستند، برای دانش آموزان جذاب بود می توان گفت: این مدرسه کیفی سازی شده است که در تمامی مدارس شاهد بر اصل جذابیت بسیار تاکید می شود

وی با بیان اینکه «« شوق انگیز شدن مدرسه »»  در مدارس شاهد اصل اول است، تصریح کرد: مدیر،معلم، فضا و تمامی امکانات در مدارس شاهد باید برای دانش آموزان ایجاد جذابیت کند و بستری فراهم شود تا کیفیت تحصیلی دانش آموزان و مدرسه ارتقا یابد.

به اشتراک بگذارید :