20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۲۳:۱۵:۱۲
کد مطلب:  1843329
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
پنج درصد نوآموزان مازندرانی تحت پوشش طرح گویا قرار می‌گیرند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران از تحت پوشش قرار گرفتن ۵ درصد نوآموزان مازندرانی در طرح گویا خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «بهروز منصورکیایی» در بیست و نهمین جلسه کمیته پیش دبستانی استان، با تاکید بر لزوم آموزش پیش از دبستان، گفت: یکی از مهمترین دوران تحصیلی هر فرد، گذران دوره پیش از دبستان است چراکه کودکان با طی این دوره،‌ مهیای ورود به آموزش رسمی می گردند. لذا برگزیدن مربیان مجرب برای این دوره بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به شیوه نامه ی جذب مربیان پیش دبستانی، تأکید کرد: پروسه جذب نیرو در این دوره فرایند پیچیده و حساسی است که تمامی ارکان کمیته پیش دبستانی در استان و شهرستان/مناطق باید نظارت دقیق بر پیشبرد آن داشته باشند.

 معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران همچنین از رونمایی بانک اطلاعاتی مربیان پیش دبستانی، به عنوان ابزاری کاربردی در جهت رصد امورات مربوط به این حوزه نام بردند.

منصورکیایی در ادامه به استمرار بسته تحولی کلاس گویا در سال تحصیلی حاضر اشاره نمود و طرح تحولی مذکور را، اقدامی شایسته در جهت دستیابی به تربیت تمام ساحتی و فراگیری مهارت های زبانی و فرازبانی با تاکید بر توسعه عقلانیت دانست.

به گفته این مقام مسئول در سال تحصیلی حاضر، میزان ۵٪ از کل نوآموزان سطح استان تحت پوشش طرح گویا قرار می گیرند که مربیان آنان به وسیله مدرسان میانی، آموزش های لازم را دریافت خواهند کرد که میزان کارایی این طرح توسط پیش آزمون و پس آزمون سنجیده خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :