24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۶:۰۳:۵۴
کد مطلب:  1843127
به مناسبت ایام فاطمیه؛
ویژه برنامه سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) در اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد

ویژه برنامه یاس نبی به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) در اداره‌کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ حجت الاسلام علی‌اصغر خلیل‌پور ذیحساب اداره آموزش و پرورش استان در ویژه برنامه یاس نبی که با حضور علیرضا سعدی‌پور مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از همکاران اداره آموزش و پرورش مازندران به مناسبت سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) در نمازخانه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، گفت:ایام فاطمیه روز‌های سوگواری بر شهادت بزرگ بانویی است که منزلت شب قدر در ظرفیت وجودی آن حضرت قرار گرفته و در واقع آنچه بر ما در شب قدر نازل میشود وجود حضرت زهرا (س) است .

 ذیحساب اداره آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه حضرت زهرا(س) بهانه خلقت هستی است خاطر نشان کرد: به تعبیر حضرت رسول (ص) حضرت فاطمه ام ابی‌ها بود یعنی به مقامی دست یافت که مادر پدرش شد و این نشان‌دهنده شان و منزلت و حضرت زهرا در عالم هستی می‌باشد.  

وی در ادامه افزود: حضرت زهرا (س) طبق آیات و روایات مظهر روشنایی و دانایی است و ما وظیفه داریم برای بهره‌مندی از منبع نور خود را از جهالت و تاریکی رها کنیم.

 خلیل‌پور با اشاره به روایتی اظهار کرد: حضرت زهرا (س) در دنیا به تلاوت قرآن، نگاه به چهره حضرت رسول و انفاق در راه خدا علاقه مند بود و لازم به ذکر است انفاق تنها به بحث مالی مربوط نمیشود بلکه گذشتن از وقت و هزینه کردن فرصت در راه آموزش و پرورش هم به نوعی انفاق محسوب می‌شود.

به اشتراک بگذارید :