14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۴:۴۲:۱۹
کد مطلب:  1843081
نماینده ولی فقیه در استان مازندران:
شهدای تربیت بدنی نشان دادند که فضای ورزش ایران دینی است

نماینده ولی فقیه در استان مازندران در نخستین یادواره شهدای تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: شهدای تربیت بدنی نشان دادند که فضای ورزش ایران دینی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «آیت الله محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در استان مازندران در نخستین یادواره شهدای تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران که صبح امروز در اردوگاه شهدای دانش آموزی بادله برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه سلام الله، دومین سالگرد شهید سلیمانی و سالگرد وفات آیت الله مصباح یزدی با اشاره به ۹ دی، روز بصیرت را گرامی داشت و از دست اندرکاران این مراسم تشکر کرد.

وی گفت: اگرکمک شهدا و لطف آنها نبود نمی‌توانستیم تا اینجای انقلاب پیش بیاییم و اگر لطف و کرم شهدا نباشد نمی‌توانیم بقیه راه را ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران اظهار کرد: شهید سلیمانی از سردار سلیمانی برای ما مهم تر و سودمند تر است چرا که می تواند از عالم غیب بیشتر به ما کمک کند و هوای ما را داشته باشد. شهدا هستند که با حمایت شان ما را وامی‌دارند تا راه باقی مانده را بپیماییم خصوصاً اگر راه شهدا باشد و راه ولایت مداری و دفاع از حرم باشد.چراکه به گفته شهید سلیمانی اگر حرم جمهوری اسلامی حفظ شود بقیه حرم‌های ابراهیمی و محمدی حفظ خواهد شد.

محمدی لائینی اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی تمام‌قد در برابر نظام سلطه ایستاده است و نظام سلطه امروز با 3 خطر بزرگ روبروست. خطر نظامی، خطر اقتصادی و خطر ایدئولوژیکی که جمهوری اسلامی با تفکّر و تز جدید تمام ایدئولوژی های دنیا و اصل موجودیت نظام لیبرال دموکراسی غرب را به چالش کشیده است.

وی ادامه داد: ما تفکری که برآمده از اسلام ناب هست را علم کردیم و به دنبال استقرار آن در دنیا هستیم . نظام سلطه نیز روزی در برابر این تفکر به زانو در خواهد آمد.

آیت الله لائینی گفت: ورزش در میان مردم جاذبه خاص خودش را دارد و ما می‌بینیم که در عرصه ورزش هم انسان‌های پاک‌باخته ای آمدند و فداکاری کردند و جان خود را فدا کردند.می‌بینیم که فضای ورزش و تربیت بدنی فضای دینی است و از این قشر در بزنگاه های تاریخی به داد انقلاب رسیده اند و حماسه های بزرگی آفریدند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در کشور یادآور شد: با اعتماد به ملت و با توکل به خدا مشکلات مملکت حل می‌شود به شرط آن که اخلاص داشته باشیم و به غرب اعتماد نکنیم و روی پای خودمان بایستیم.چراکه شهدا اینگونه خواستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشحالیم که دانش‌آموزانی داریم که بار امانت انقلاب و شهدا را به خوبی از ما تحویل می‌گیرند و به نسل‌های بعد از خود نیز انتقال می‌دهند.

به اشتراک بگذارید :