14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۴:۳۷:۴۶
کد مطلب:  1843061
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در نخستین یادواره شهدای تربیت بدنی آموزش و پرورش استان:
پهلوانان اصلی شهدا هستند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در نخستین یادواره شهدای تربیت بدنی آموزش و پرورش استان گفت: پهلوانان اصلی شهدا هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در نخستین یادواره شهدای تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران که با حضور محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و جمعی از مدیران ارشد استانی در اردوگاه شهدای دانش آموزی بادله برگزار شد، گفت: برگزاری چنین برنامه هایی در واقع در پاسداشت یاد و نام شهدا و ترویج منش پهلوانی شهدا در قالب نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برنامه ملی لاله های روشن که دبیرخانه ملی آن در استان مازندران مستقر است را به عنوان یکی از افتخارات آموزش و پرورش همه ساله اجرا می کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: این یادبود برای بزرگداشت یاد و خاطره 4 شهید تربیت بدنی استان (شهید حسینعلی ربطی از شهرستان بهشهر، شهید عبدالله بلهم صالحی از شهرستان تنکابن، شهید محمد سلیمان نژاد از شهرستان رامسر و شهید محمد باقر سنگاری از شهرستان نوشهر) برگزار شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تأسی از ائمه معصومین امیدواریم آموزش و پرورشی پویا و خلاق با استناد به سند تحول بنیادین داشته باشیم و برگزاری چنین یادواره هایی ذیل برنامه های سند تحول است.

سعدی پور شهید سلیمانی را یکی از برجسته‌ترین انسان‌های تاثیرگذار جهان دانسته و اظهار کرد: رفتار و منش ایشان مکتبی را به وجود آورد به نام مکتب سلیمانی و یکی از خصوصیات بارز سردار سلیمانی ولایت‌مداری و ساده زیستی ایشان بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه مدیریت بر دلها مهمترین مولفه سردار سلیمانی بود گفت: ایشان همه جا حضور فعالانه داشت و این نشان از شخصیت والای ایشان بود. ایشان توجه ویژه‌ای به جایگاه مراجع تقلید داشت و از وابستگی به صاحبان زر و زور پرهیز داشت.

علیرضا سعدی پور خاطرنشان کرد: در دومین سالگرد حاج قاسم سلیمانی اولین یادواره شهدای تربیت بدنی سلامت را برگزار کردیم با این امید که فرزندانی را در تراز این شهدا و انقلاب و در تراز شهید سلیمانی تربیت کنیم.

وی در پایان از معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران بابت برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم از خانواده این ۴ شهید بزرگوار تجلیل به عمل آمد و همچنین ۴ تن از ورزشکاران قهرمان ملی استان، یکی از مدال‌های بین المللی خود را به خانواده این شهدا اهدا کردند.

به اشتراک بگذارید :