9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۱۰:۱۴:۲۶
کد مطلب:  1FM3GGTS
معاون آموزش و پرورش استثنایی کشور:
کارهای زیادی برای دانش آموران استثنایی در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است

در حال حاضر سازمان آموزش و پرورش استثنایی بالغ بر 120000 دانش آموز تحت پوشش دارد.

به گزارش اداره آموزش و پرورش استثنایی زنجان در نشست مشترک خیرین استانی و کشوری با مسئولین آموزش و پرورش استثنایی محسن غفوریان معاون آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت  :کارهای زیادی برای دانش آموران استثنایی در  دولت تدبیر و امید صورت گرفته ولی  عرصه­ی نیازها در مجموعه مسائل دانش آموزان استثنایی آنقدر زیاد هست که شاید حل این مشکل به تنهایی از جانب دولت نتواند به درستی صورت بگیرد و قطعاً نیاز به حمایت های مردمی و خیرین هست که خوشبختانه در کشور ما به واسطه­ی اعتقاداتی که همه ما ایرانیان داریم شور و شوق کمک به این قشر از جامعه  به وفور دیده می شود.

    وی افزود :  در حال حاضر سازمان آموزش و پرورش استثنایی بالغ بر 120000 دانش آموز تحت پوشش دارد ولی برابر آمارهای بین المللی آمار ما باید 550000  باشد یعنی این تعداد یا توان مالی ندارند بچه هایشان را به مدرسه بیاورند یا اینکه از نظر فرهنگی بچه های خود را پنهان می کنند.

   غفوریان اظهار داشت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی سازمانی است با کمیّت 123000 دانش آموزش ولی با فعالیتی با کیفیت شاید یک میلیون دانش آموز، در سازمان استثنایی حیطه­ی فعالیت فقط به درس و کتاب و آموزش نیست و کار درمانی و فیزیوتراپی و آموزش والدین نیز باید انجام گیرد و اینها تفاوتهای آموزش و پرورش استثنایی و آموزش و پرورش عمومی است .

    این مقام مسئول اضافه کرد: آموزش و پرورش استثنایی هزینه زیادی  بر دوش دولت و والدین دارد  و در حقیقت آموزش و پرورش استثنایی فضایی است که نیاز به توجه همه دارد و امروزه در دنیا معلولیت مشکل جامعه هست مشکل فرد نیست.

  معاون آموزشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه نیاز به حمایت های اساسی دارد که از جمله آنها مناسب سازی فضاهای آموزشی مدارس ، تجهیزات خاص دانش آموزان نابینا و ناشنوا و.... است.

وی گفت : دست نیازمان را به سمت خیرین دراز میکنیم و امید واریم دست پر خیر و برکت شما انشاء الله شرایط تحصیل و زندگی دانش آموزان استثنایی در استان زنجان به حد مطلوب برساند.

به اشتراک بگذارید :