15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۱:۴۰:۳۸
کد مطلب:  1842439
برگزاری گردهمایی پیشکسوتان و رؤسای ادارات سوادآموزی و کارشناسان نواحی و مناطق استان

به مناسبت گرامی‌داشت هفته سوادآموزی گردهمایی پیشکسوتان و رؤسای ادارات سوادآموزی و کارشناسان نواحی و مناطق با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،  حسن مظفّری مدیر کل آموزش و پرورش استان در این گردهمایی ضمن گرامیداشت هفته سوادآموزی و عرض تسلیت به ‌مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت : تشکیل نهضت سوادآموزی از تدابیر و تفکر دوراندیشانه معمار کبیر انقلاب بود و ارتقای سطح دانش و میزان سواد افراد جامعه از مهمترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی جوامع می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه کارکردن در حوزه‌ی سوادآموزی به دلیل جذب دشوار مخاطب،  جهاد محسوب می‌شود تصریح کرد: خداوند را شاکریم که استان زنجان با همت بلند همکاران دلسوز و بی‌ادعای سوادآموزی، در ارتقای درصد باسوادی رشد چشمگیری داشته است.

مظفری همچنین بیان کرد: در هر مسئولیتی که هستید صادقانه و با تمام توان عزم خود را برای رسیدن به اهداف والای سازمان به‌کار ببندید و ازهیچ تلاشی دریغ ننمایید.

در ادامه علی حیاتی معاون سوادآموزی استان ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی و  تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) و دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: هفته سوادآموزی فرصت مغتنمی است تا از تلاش‌ها و مجاهدت‌های تمامی دست‌اندکارانی که دلسوزانه در جهت ریشه‌کنی بی‌سوادی و ارتقای کیفیت فعالیت‌های سوادآموزی گام‌های مؤثّری برمی‌دارند، قدردانی نمایم.

وی همچنین افزود: ارزش و اعتبار هر امری به ریشه‌ی آن بستگی دارد و ارزش و اعتبار سوادآموزی نیز به وجود همکارانی است که سی سال در سوادآموزی خالصانه  و صادقانه خدمت نموده‌اند.

علی حیاتی تصریح کرد: که به منظور ارتقای فرهنگ جامعه، اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی و پیوند زیرساخت‌های فرهنگی با سوادآموزی جزء جدایی‌ناپذیر و از اولویت برنامه‌های حوزه سوادآموزی در استان است.

گفتنی است، در این جلسه رؤسای ادارات سوادآموزی و کارشناسان به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات حوزه‌ی سوادآموزی پرداختند و در ادامه این مراسم به مناسبت چهل و دومین سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی از پیشکسوتان و همکاران فعال حوزه‌ی سوادآموزی تجلیل به‌عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :