9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۰۹:۵۵:۲۰
کد مطلب:  aZTegvTl
با حضور مقامات کشوری
نشست مشترک خیّرین و مسئولین آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد

نشست مشترک خیّرین و مسئولین اداره آموزش و پرورش استثنایی استان با حضور مقامات کشوری در محل باشگاه فرهنگیان زنجان برگزار گردید.

به گزارش اداره آموزش و پرورش استثنایی استان در این جلسه مرتضی تمجیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان  اظهار داشت : یکی از سیاست های وزارت آموزش و پرروش بحث کیفیت بخشی است که باید در تمام بخش های آموزش و پرورش اعم از مدارس دولتی، غیرانتفاعی و خاص اجرا شود.

    مدیر کل آموزش و پرورش تاکید کرد : عدالت آموزشی حکم می کند که به کیفیت بخشی در مدارس استثنایی با ابزارهایی از جمله   مدیریت قوی و نیروهای توانبخشی  و آموزشی مناسب در مدارس استثنایی توجه کنیم .

    تمجیدی گفت : یکی از مشکلات دانش آموزانِ استثنایی سرویس ایاب ذهاب می  باشند که این معضل باعث شده دانش آموزان استثنایی توانمندی لازم را به دست نیاورند .

   مدیر کل آموزش و پرورش بیان کرد:  صِرف حضور دانش آموزان استثنایی در کنار دانش آموزان عادی کافی نیست،آنها نیازهای ویژه از نظر روحی و عاطفی دارند و باید مدیران و معاونان مدارس عادی اگاهی های لازم   جهت برخورد با آنها را داشته باشند و  آموزش و پرورش استثنایی باید دوره های ضمن خدمت برای کسب این آگاهی ها برگزار نماید .

  وی گفت : ما در این عرصه  نیازمند مشارکت همگانی هستیم و دولت با امکاناتی که دارد پاسخگوی نیازهای دانش آموزان استثنایی  نمی باشد و لازم  است از ظرفیت و  پتانسیل نهادهای غیر دولتی و افراد علاقه­مند و خیر  زنجانی در آموزش آموزش و پرورش استثنایی استفاده شود.

به اشتراک بگذارید :