15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۴:۲۲:۲۰
کد مطلب:  1841213
کریمیان در نشست با معاون پرورشی و روسای ادارات قرآن،عترت و نماز،فرهنگی،هنری و اردوها وفضاهای پرورشی وسازمان دانش آموزی:
نمی توان آموزش را از پرورش؛ و تعلیم را از تربیت جدا کرد

در ادامه روند دیدار با همکاران و بررسی فعالیت های حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی صورت پذیرفت

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ کریمیان با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) و گرامی داشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر سه موضوع؛ خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تاکید کرده اند که نشان از ترسیم یک افق بلند توسط ایشان است وبخش زیادی از آن بر عهده آموزش و پرورش و نقطه کانونی این فعالیت ها در آموزش و پرورش؛ معاونت پرورشی است.

«زمانی می توانیم بگوییم سند تحول محقق شده که  انعکاس آن را در کف مدرسه ببینیم»

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در رابطه با سند تحول بنیادین تصریح کرد: زمانی می توانیم ادعای آن را داشته باشیم که سند تحول اجرا شده که آن را در کف مدرسه ببینیم و همچنین رفتار و عملکرد دانش آموزان در تراز جمهوری اسلامی باشد.

وی فعالیت های همه حوزه های پرورشی را زمینه ساز همین اهداف سه گانه بیانیه دانست و تصریح کرد: معاونت پرورشی حوزه ای است که مسیر حرکت در بیانیه گام دوم را مشخص می کند. نمی توان آموزش را از پرورش؛ و تعلیم را از تربیت جدا کرد و این شرط تحقق تربیت شش ساحتی است.

کریمیان ضمن اشاره به شرایط کنونی کشور؛ تاکید کرد: دشمن فرهنگ کشور را نشانه گرفته و با ابزاری چون فضای مجازی تغییر در سبک زندگی را هدف گرفته است، در حوزه پرورشی باید ترویج و تقویت سبک زندگی اسلامی در برنامه ها باشد. برای ادامه این راه توجه ویژه به حوزه فرهنگ لازم است و سربازان ویژه این امر در آموزش و پرورش همکاران معاونت پرورشی هستند.

«انس با قرآن گام نخست فعالیت های پرورشی است»

وی در ادامه بر بهسازی فضاهای اردوگاهی و فرهنگی اشاره و با تاکید بر توانمندسازی نیروی انسانی خاطرنشان کرد: باید اردوگاه ها و فضاهای تربیتی با یک ساز و کار معین و مشخص در اختیار فرهنگیان قرار گیرد تا هم به بنیان خانواده کمک کند و هم  فعالیت اردویی محقق شود.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت؛ انس با قرآن را در کودکان گام نخست فعالیت های قرآنی برشمرد و افزود: پرداختن به قرآن از مطالبات مقام معظم رهبری است و باید کودکان را با قرآن مأنوس کرد. نسل جوان و نوجوان باید با قران، عترت نماز، اهل بیت و مناسبت ها و ارزش های مذهبی آشنا شوند.

کریمیان در ادامه با بیان اینکه سازمان دانش آموزی نقش عمده ای در تربیت اجتماعی دانش آموزان دارد گفت: سازمان دانش آموزی شهر تهران با جامعه مخاطب یک میلیون و ١۵٠ هزار نفری دانش آموز ظرفیت بسیار بالایی دارد که باید از آن به درستی استفاده شود و بازمهندسی تشکیلات این سازمان بستر مناسبی است برای تحقق اهداف مدنظر.

وی تاکید کرد:  فضاهای مدارس باید تربیتی باشد و معلمان نباید صرفا نقش یک مدرس را داشته باشند و اول باید نقش تربیتی و نقش  آموزشی خود را ایفا کنند. اگر نقش های تربیتی به درستی ایفا شوند بسیاری از مشکلات برطرف می شود.

«آموزش و پرورش بزرگ ترین فصل مشترک حاکمیت و مردم است»

کریمیان آموزش و پرورش را با مخاطبی بیش از ۴۵ میلیون نفر؛ بزرگ ترین فصل مشترک حاکمیت و مردم عنوان و تصریح کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری, جهاد تبیین است که باید تا عمق جامعه نفوذ پیدا کند. یکی از وظایف عمده آموزش و پرورش باید همین جهاد تبیین باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان بر جدیت در اجرای کنگره شهدا تاکید و افزود: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و دانش آموزان باید با سبک و سیره جوانان شهیدی که جانشان را برای ارزشهای اسلامی و  کشور فدا کردند آشنا باشند.

 

به اشتراک بگذارید :