19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ ۱۴:۱۳:۱۹
کد مطلب:  1841183
دیدار هسته گزینش آموزش و پرورش استان با سرپرست اداره کل آموزش و پرورش به مناسبت سالروز تشکیل این نهاد
جذب نیروهای کارآمد، توانمند و شایسته گزینی در اولویت گزینش گرها باشد

پانزدهم دی ماه سالروز صدور پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در ارتباط با تشکیل و ترسیم نحوه فعالیت نهاد گزینش در کشور می باشد از همین رو اعضای هسته گزینش اموزش و پرورش استان لرستان با سرپرست اداره کل اموزش و پرورش دیدار کردند.

پانزدهم دی ماه سالروز صدور پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در ارتباط با تشکیل و ترسیم نحوه فعالیت نهاد گزینش در کشور می باشد از همین رو اعضای هسته گزینش اموزش و پرورش استان لرستان با سرپرست اداره کل اموزش و پرورش دیدار کردند. 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان ضمن گرامی داشت هفته گزینش به پیام تاریخی بنیان گذار انقلاب اسلامی در 15 دی ماه سال 1361 اشاره کرد و گفت : این پیام را می توان منشور گزینش از منظر امام (ره) دانست و طبق این منشور باید  از افراد صالح و متعهد و عاقل و صاحب اخلاق کریمه و فاضل و متوجه به مسائل روز در این نهاد استفاده کرد تا در گزینش افراد صالح، بدون ملاحظه روابط اقدام نمایند، و گزینش زیر نظر آنها انجام گیرد، و دقت شود تا این افراد، تنگ نظر و تند خو و نیز مسامحه کار و سهل انگار نباشند. 

سید عیسی سهرابی آموزش و پرورش را از مهم ترین ارکان سازنده فرهنگ،هویت  و توسعه همه جانبه جامعه دانست و گفت : آموزش و پرورش تربیت نسلی را به عهده دارد که باید خلاق ،متعهد ، با اخلاق حسنه الهی ، پژوهشگر و متفکر باشند و این رسالت و اهمیت گزینش را بیش از پیش بر ما هویدا میکند چرا که ورود به این عرصه منوط به تایید شایستگی ها از کانال گزینش می باشد.

وی افزود:جذب ، گزینش،آموزش و نگهداشت نیروی انسانی در همه سازمان ها مهم و اساسی است وهمچنین تعیین کننده دستیابی سازمان به اهداف ترسیم شده می باشد حال این امر در برخی سازمان ها حساسیت بالا و برخی دیگر حساسیت پایین تری دارد اما در آموزش و پرورش این حساسیت بسیار بالا می باشد چرا که حوزه تعلیم و تربیت و فرهنگ از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

در ادامه احمدی رئیس هسته گزینش آموزش و پرورش استان گفت :انتخاب نیروهای توانمند و جلوگیری از ضایع شدن حق افراد از ویژگی های هسته گزینش است و همکاران ما در طول سال با دقت فراوان و اخلاص و در نظر گرفتن رضای خداوند و حق الناس سعی در گزینش افراد بر میزان عدالت می نمایند

همچنین در پایان کارکنان هسته به بیان انتظارات و گزارش عملکرد خود پرداختند

 

تنظیم: میلاد رفیعیان

 

به اشتراک بگذارید :