14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ ۱۲:۲۱:۴۲
کد مطلب:  1839041
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
شهید سلیمانی یکی از برجسته ترین شخصیت های تأثیرگذار در جهان بود

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی که در سالن باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: شهید سلیمانی یکی از برجسته ترین شخصیت های تأثیرگذار در جهان بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی که در سالن باشگاه فرهنگیان  برگزار شد، تصریح کرد: شهید سلیمانی حاصل تربیت و رشد در مکتب عاشورایی و حسینی است و آموزش و پرورش به عنوان دستگاه تعلیم و تربیت وظیفه سنگینی در قبال ترویج مکتب سلیمانی در میان دانش ‌آموزان که آینده‌سازان این مرز و بوم هستند دارد.

مدیر‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه سردار سلیمانی تمام ظرفیت خود را به عنوان مدیر جهادی و انقلابی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به ظهور رساند،خاطر‌نشان کرد: با مطالعه گفتمان حاج قاسم در تمام عرصه‌ها به این حقیقت روشن می رسیم که سردار نماد تربیت انسان تمام ساحتی است.

سعدی پور با استناد به سند تحول بنیادین که از اهداف مهمش تربیت انسان تمام ساحتی است، اظهار کرد: در آموزش و پرورش در  راستای ترویج مکتب سلیمانی به عنوان انسان تمام ساحتی همه تلاشمان را به کار می‌گیریم که این مکتب را که با دو ویژگی صدق و اخلاص شناخته می‌شود به نحو احسن در بین دانش‌آموزان جریان‌سازی کنیم.

وی با بیان اینکه پایبندی به ارزش‌های انقلاب و دفاع از محرومان سرلوحه کار سردار سلیمانی بود، تصریح کرد: او در بحران‌ها حضوری فعال و مدیریت جهادی داشت شهید سلیمانی با تیکه بر اصل مردم‌گرایی در کنار مردم با مردم و برای مردم همیشه در تمام عرصه‌ها حضور داشت از اینرو اصل مردمی بودن حاج قاسم بر کسی پوشیده نیست.

این مقام مسئول سردار سلیمانی را شخصیتی جهانی و برجسته که جهان از او به عنوان فردی تاثیرگذار یاد می‌کند دانست و گفت: آموزش و پرورش وظیفه سنگینی در مقابل ترویج گفتمان هویت‌ساز حاج قاسم دارد تا با این کار ضمن زنده نگه داشتن مکتب و راه شهید به تربیت فرزندان در تراز جمهوری اسلامی بپردازد.

وی در پایان از برگزاری مسابقات کتابخوانی، پویش پروفایل و شرکت در جشنواره علمدار در ایام شهادت سردار سلیمانی خبر داده و گفت: قریب به 5000 اثر دانش‌آموزی از مازندران به دبیرخانه جشنواره کشوری علمدار که در استان کرمان واقع و با موضوع سیره سردار سلیمانی برگزار می شود ارسال شد.

شایان ذکر است در پایان جلسه از برگزیدگان استانی جشنواره علمدار و خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :