14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ ۱۹:۳۳:۰۰
کد مطلب:  1837875
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد؛
اجرای طرح پایش و ساماندهی کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مدارس متوسطه استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از اجرای طرح پایش و ساماندهی کارگاه ها و آزمایشگاه های مدارس متوسطه استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» در جلسه شورای آموزشی استان که با حضور سرگروه های استانی درس علوم آزمایشگاهی و کار و فناوری برگزار شد،گفت: در جهت اجرایی کردن راهکارهای "تنوع بخشی به محیط های یادگیری در فرآیند تعلیم و تربیت" در سند تحول بنیادین طرح پایش کارگاه ها و آزمایشگاه ها در مدارس متوسطه استان اجرا می گردد .

وی ضمن تاکید بر توجه به محیط های متنوع یادگیری و همسویی آن با سند تحول بنیادین و برنامه های تحولی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: اینکه تاکید می گردد در مدرسه، اتاق آزمایشگاه و کارگاه فعال باشد برای این است که منابع یادگیری فقط متن ها نیستند و دیگر تاکید صرفا بر متن به عنوان ابزار یادگیری در دنیای امروز قابل قبول نیست.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران افزود: در این طرح ضمن ساماندهی کامل آزمایشگاه و کارگاه مدارس از نظر فیزیکی و تجهیزاتی بر آموزش نیروی انسانی متخصص و توانمند سازی دبیران کار و فناوری و آزمایشکاه علوم تاکید گردیده است .

دهقان تصریح کرد: قطعا همه این راه ها که می رویم یک کل بهم پیوسته است تا بتوانیم یادگیری را امری لذت بخش کنیم و جریان یاددهی-یادگیری را تسهیل نماییم.

این مقام مسئول استانی در ادامه به تغییر در گفتمان جامعه در حوزه تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: دیگر نمی توان در محیط های غیر منعطف دانش آموزان را به آموزش واداشت.

وی در بخش پایانی سخنانش از مدیران مدارس خواست با یک نگاه تخصصی و به عنوان یک ضرورت به سمت فعال کردن آزمایشگاه و کارگاه مدارس حرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :