14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ ۱۶:۳۱:۱۷
کد مطلب:  1837785
به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛
مراسم یادواره ۲۰۵ شهید فرهنگی آذربایجان شرقی و سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی برگزار شد

صبح امروز و با حضور حانشین اشراف کل فرماندهی نیروهای مسلح، مدیرکل آموزش و پرورش و دیگر مسئولین مراسم یادواره ۲۰۵ شهید فرهنگی آذربایجان شرقی و سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، سردار غلامرضا جعفری در این مراسم گفت: اگر بخواهیم بصورت فهرست وار به خاطرات آموزنده سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی اشاره بکنیم مسلما زمان زیادی لازم است. 

جانشین اشراف کل فرماندهی نیروهای مسلح افزود: این یادواره حرکتی عظیم است که در استان اذربایجان شرقی رقم خورده و انشالله پربرکت خواهد بود. 


وی اظهار کرد: رزمندگان اسلام با جان و دل به میدان جنگ رفتند و سردار سلیمانی نمونه ای بارز از اخلاص است. 

سردار جعفری خاطر نشان کرد: هر چیزی که در دستگاه تعلیم و تربیت به دانش آموزان یاد بدهیم در آنها نهادینه شده و مسیر او را تعیین خواهد کرد. 

وی در پایان هم گفت: استان آذربایجان شرقی سرداران و فرماندهان بزرگی پرورش داده و شهدای شاخص این استان همچون مهدی باکری که سرامد اخلاص در بین فرماندهان بود، نشان دهنده فرهنگ غنی این استان است. 

در ابتدای مراسم مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، گفت: سردار سلیمانی سرباز ولایت و محبوب قلب های جهان اسلام و همه مردم ایران است .


جعفر پاشایی افزود: سردار سلیمانی فرماندهی بی بدیل بود که همواره در شرایط سخت توان مدیریتی خود را نشان داده و در همه حوزه ها الگویی مناسب برای نوجوانان و جوانان است. 
 

پاشایی خاطر نشان کرد: این شهید بزرگوار هم در زمان حیات و هم در زمان شهادتش بزرگ مردی و شجاعت و اخلاص را معنا کرد. 

این مقام مسئول در دستگاه تعلیم و تربیت استان در خصوص راه شهدا و سرداران اسلام مخصوصا سردار سلیمانی، گفت: مکتب سردار سلیمانی ادامه دارد و به لطف خدا به اوج خواهد رسید.

به اشتراک بگذارید :