15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ ۱۳:۲۴:۲۳
کد مطلب:  1836123
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در جلسه کارگروه استانی حمل و نقل دانش‌آموزان تاکید کرد؛
ضرورت نظارت و ارزیابی سرویس‌های مدارس جهت تامین امنیت و سلامت دانش‌آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در جلسه کارگروه استانی حمل و نقل دانش‌آموزان بر ضرورت نظارت و ارزیابی سرویس‌های مدارس جهت تامین امنیت و سلامت دانش‌آموزان تاکید کرد.  

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» در جلسه کارگروه حمل و نقل مدارس استان که صبح امروز با حضور منصورکیایی معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان، قرایی رئیس اداره انجمن و اولیاء، دراسرایی رئیس اداره متوسطه اول و دوم نظری آموزش و پرورش مازندران و نمایندگانی از پلیس راهور، سازمان حمل و نقل شهرداری، راهنمایی رانندگی، اداره کل حمل و نقل و ... برگزار شد، نظارت و ارزیابی سرویس‌های مدارس را جهت تامین حفظ امنیت و سلامت دانش‌آموزان، اولویت آموزش و پرورش دانست و گفت: مساله حمل و نقل و سرویس مدارس که در عصر کرونا با تعطیلی حضوری مدارس در حاشیه قرار گرفت لازم است با توجه به بازگشایی مدارس به صورت نیمه حضوری دستورالعملی شفاف در این خصوص مطرح شود.  

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه یکی از چالش‌های جدی مدارس و خانواده‌ها نحوه تامین سرویس مدارس است خاطر نشان کرد: یکی از وظایف دستگاه تعلیم و تربیت این است که با همکاری دیگر دستگاه‌ها سیاستی را اتخاذ کند که در آن بر لزوم حفظ سلامت و امنیت دانش‌آموزان، مدیران مدارس و رانندگان تاکید شود.  

شعبانی در ادامه هدف از تشکیل این کارگروه را تصمیم‌گیری اتخاذ سیاست‌هایی با توجه به شرایط اخیر حضور دانش‌آموزان در مدارس دانست و تصریح کرد: پیشگیری از هر اتفاقی وظیفه ما به عنوان دستگاه تصمیم‌گیرنده است و از آنجا که دانش‌آموزان نزد ما امانت هستند لازم است بحث نظارت‌ها را جدی بگیریم.

در ادامه جلسه، نمایندگان دستگاه‌های مختلف به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص راهکارها‌ی تامین سرویس‌های دانش‌آموزان، راهکارهای نظارتی بر فعالیت شرکت‌های پیمانکار و رانندگان و تعیین تکلیف میزان درصد دریافتی سهم بالاسری عوامل پرداختند.   

به اشتراک بگذارید :