17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ ۱۰:۳۳:۴۸
کد مطلب:  1835609
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در بازدید از دبیرستان ماندگار «مدرس»:
هویّت و کارکرد «مدارس ماندگار» به عنوان میراث فرهنگی حفظ شود

 رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جریان بازدید از پروژه مقاوم‌سازی و احیای دبیرستان ماندگار شهید مدرس شهر ری، بر حفظ کارکرد و هویت مدارس ماندگار به عنوان میراث فرهنگی تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر؛ در بازدید از روند اجرای پروژه احیا و مقاوم‌سازی «دبیرستان ماندگار شهید مدرس» در شهرری، ضمن تأکید بر حفظ کارکرد و هویت مدارس ماندگار، گفت: این مدارس به عنوان میراث فرهنگی و تاریخی ما باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد و امیدواریم با همکاری وزارت میراث فرهنگی در خصوص حفظ و نگهداشت آنها حمایت های لازم صورت پذیرد.

رخشانی مهر با اشاره به این که در خصوص مقاوم سازی و احیای مدارس ماندگار تجربه خوبی وجود دارد، بیان کرد: مدرسه تاریخی دارالفنون، دبیرستان ماندگار البرز و دبیرستان طالقانی تبریز نمونه هایی از این مدارس هستند.

شایان ذکر است؛ مدرسه ماندگار شهید مدرس، در سال 1352 در زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع تأسیس شده است و زیربنایی بالغ بر 5 هزار و 400 مترمربع دارد. این مدرسه 36 کلاسه دارای آزمایشگاه شیمی، فیزیک، زیست شناسی، زمین شناسی و جغرافیا است.

 

به اشتراک بگذارید :