14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ ۰۹:۲۷:۳۵
کد مطلب:  1835433
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان تشریح کرد:
ویژه برنامه های بزرگداشت دومین سالگرد شهادت "حاج قاسم سلیمانی"

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: بیش از هشت هزار اثر از فرهنگیان و دانش‌آموزان استان به دومین جشنواره کشوری علمدار با موضوع "سردار دل‌ها" حاج قاسم سلیمانی ارسال شده‌ است.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جمیل عباسی غریب با گرامیداشت  فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار دلها، در خصوص ویژه برنامه های بزرگداشت دومین سالگرد شهادت "حاج قاسم سلیمانی" افزود: پویش فرهنگی به رسم سردار و انا القاسم در شبکه آموزشی شاد با ابتکار سازمان بسیج دانش آموزی استان گیلان و با مشارکت سازمان بسیج فرهنگیان، دانش آموزان و فرهنگیان استان گیلان برگزار می شود. وی در ادامه به برگزاری دومین دوره جشنواره کشوری علمدار با محوریت شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: فرهنگیان در رشته های نمایشنامه ‌نویسی، فیلم کوتاه، نماهنگ، شعر و دانش‌آموزان به تفکیک دوره تحصیلی در رشته های نقاشی، موشن‌گرافی، خط ریز، عکاسی، نقاشی دیجیتال، شعر، ویدیو کست و داستانک با بیش از هشت هزار اثر در جشنواره فرهنگی و هنری علمدار شرکت کردند واستان گیلان از حیث مشارکت در جایگاه سوم کشوری قرار دارد. معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل درخصوص استفاده بهینه از ظرفیت محتوایی، هنری و تصویری شبکه شاد برای تبیین مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت اشاره کرد و گفت: محتواهای فرهنگی و هنری توسط دانش آموزان و فرهنگیان در کانال آموزشی شاد با موضوع شهادت حاج قاسم سلیمانی تولید و بارگذاری میشود. وی همچنین افزود: مراسم دومین سالگرد شهادت سردار با همکاری بسیج فرهنگیان، بسیج دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان روز یکشنبه مورخ 12 دی ماه برگزار و از برگزیدگان پویش فرهنگی به رسم سردار در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی رشت تقدیر بعمل می آید.

 

    شایان ذکر است سال تحصیلی گذشته در اولین جشنواره علمدار، حدود سه هزار اثر از دانش‌آموزان و فرهنگیان گیلان به دبیرخانه کشوری ارسال شد که در پایان ۶ دانش‌آموز و پنج همکار فرهنگی توانستند رتبه‌های برتر را از آن خود کنند و از لحاظ میزان مشارکت نیز استان گیلان رتبه هشتم را در بین استان ها کسب کرده ‌بود.

 

به اشتراک بگذارید :