14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ ۰۸:۴۱:۴۱
کد مطلب:  1835211
در آیین اختتامیه مجازی اولین جشنواره کشوری روش های نوین تدریس کتب مراکز دارالقران الکریم کشور/
امام جمعه تبریز: مهم ترین رویکرد آموزشی قرآن ، جامعیت آموزش قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه در آیین اختتامیه مجازی اولین جشنواره کشوری روش های نوین تدریس کتب مراکز دارالقران الکریم کشور جامعیت آموزش قرآن را مهم ترین رویکرد آموزشی قرآن دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی؛ حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم گفت: امروزه هدف از تعلیم و تربیت، تنها انتقال میراث فرهنگی و تجارب بشری از نسلی به نسل جدید نبوده، بلکه ایجاد  تغییرات مطلوب در نگرش ها، شناخت ها و در نهایت رفتار انسان ها است.

ایشان با اشاره به اینکه روش های تدریس به عنوان یکی از عوامل به کمک این رسالت آمده است، خاطر نشان کرد: هدف نهایی تدریس به وسیله مجموعه ای از تکالیف، مشتمل بر آگاهی و معلومات مشخص و ساخت فکری و فرآیندهای شناختی تعیین شده است.

امام جمعه تبریزافزود: مهمترین رویکرد آموزشی قرآن، جامعیت آموزشی آن است، یعنی آموزش قرآن باید به نحوی باشد که از یک سو همه حیطه های یادگیری را شامل شود و علاقه دانش آموزان به قرآن و یادگیری آن  تاکید کند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در پایان و خطاب به عموم مدیران و مربیان مراکز دارالقران کشور:  توجه به موضوع انس با قرآن کریم و ایجاد علاقه به یادگیری در دانش آموزان، تعیین اهداف دروس قرآنی با توجه به اهداف آموزش و پرورش به ویژه در دوره های ابتدایی و جامعیت آموزش قرآن با تاکید بر آموزش روخوانی و روان‌خوانی و حفظ قرآن کریم را  از نکات مهم و تاثیر گذار دانست./عباسی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :