22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ ۰۹:۰۲:۰۰
کد مطلب:  1835153
پانته آدرّی معاون آموزش متوسطه شهرتهران:
پژوهش سراهای دانش آموزی,یکی ازمحیط های متنوع یادگیری برای دانش آموزان پایه چهارم تادوازدهم ظرفیت ارائه خدمات دارند

دانش آموزان دوره دوم ابتدایی شهر تهران در کارگاه مهارت خواندن پژوهش سراهای دانش آموزی شرکت کردند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، وبینار مهارت خواندن با هدف آشنایی با مهارت­ های خواندن، ارتقای سطح کیفی خوانش متون و آشنایی بیشتر دانش ­آموزان با متون نظم و نثر برای آمادگی در سومین جشنواره کشوری علمی -پژوهشی پژوهش سراها از سوی پزوهش­سرای رشد منطقه­­18ویژه­ دانش ­آموزان دوره­ دوم مقطع ابتدایی شهر تهران، به صورت مجازی  برگزار شد.

در این وبینار بررسی­ های کلی در رابطه با خوانش متون و چگونگی ارتقای مهارت خواندن و نکاتی که باید در خوانش یک متن رعایت شود انجام شد و در انتهای کارگاه، مطالبی درمورد معیارهای داوری در جشنواره­ی کشوری ذکر و به سوال  های دانش­ آموزان پاسخ داده شد.

پیش از این، پژوهش سرای رشد منطقه18(قطب ادبیات و علوم انسانی شهرتهران)، چهار وبینار کشوری داستان کوتاه، ساخت پادکست صوتی، نقاشی و مقاله نویسی را با همکاری قطب کشوری ادبیات و علوم انسانی(پژوهش سرای دکترحسابی آزادشهر)، در راستای آماده سازی دانش آموزان در سومین جشنواره کشوری علمی پژوهشی پژوهش سراها؛ویژه دانش آموزان و همکاران فرهنگی برگزار کرده است.

این کارگاه ها که به صورت پخش زنده در کانال شاد پژوهش سرای رشد (https://shad.ir/roshd_tehran18) برگزارشد،مورد استقبال تعداد بسیاری از علاقه مندان سراسر کشور به مسابقات ادبیات و علوم انسانی قرارگرفت و مجموعاً 263/3 نفر شرکت کنندگان دراین فعالیت گواهی حضور اعطا شد.

دانش آموزان مستعد و علاقه مند می تـوانند برای کسـب اطلاعات بیشـتر و ثبت نام در سومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی(در 10 محور)، بــا کـدملی و رمز دانش آموزی که مدیران محترم ,واحدهای آموزشی در اختیارشان قرارمی دهند، ازطریــق سامانه همگام(hamgam.medu.ir) یاSrc.medu.ir  اقدام کنند.

جزئیات بیشتر درباره مسابقات ادبیات و علوم انسانی سومین جشنواره علمی پژوهشی  پژوهش سراها و همچنین گرایش های دیگراین جشنواره کشوری، شـیوه نـامه ها، کارگاه ها و وبینارهای مرتبط، در کانال شاد پژوهش سرای رشد اطلاع رسانی می شود.

 

به اشتراک بگذارید :