15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ ۱۴:۱۱:۵۸
کد مطلب:  1834295
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و به میزبانی نوشهر؛
جلسه شورای هماهنگی موسسان مدارس غیر دولتی استان برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی موسسان مدارس غیر دولتی استان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و به میزبانی نوشهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ جلسه شورای هماهنگی مدارس غیر دولتی استان با حضور سعدی پور مدیر کل آموزش و پرورش، خور شاد معاون فنی اداره کل نوسازی، درخور رئیس مشارکتهای اداره کل مازندران ،درویش مدیر آموزش و پرورش نوشهر و نمایندگان شورای موسسان مدارس غیردولتی استان به میزبانی نوشهر برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه علیرضا سعدی پور ضمن تبریک و گرامیداشت ۹ دی سالروز تجدید میثاق مردم با ولایت فقیه و روز بصیرت و عرض تسلیت ایام فاطمیه و شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: ما سال گذشته رتبه اول کشوری در طرح همدلی را داشتیم و امسال هم طی گزارشات، در این عرصه پیشرو خواهیم بود .

وی با اشاره به اینکه مدارس غیر دولتی بار بزرگی از دوش دولت بر می دارند گفت: ۱۲۸ هزار دانش آموز مازندرانی در مدارس غیر دولتی در حال تحصیل هستند و باید شورای موسسان مطالبه گری را در راس امور خود قرار بدهد، نماینده شما در شورای آموزش و پرورش باید پیگیر مطالبه‌های شما باشند تا به یک نتیجه درخشان برسند. 

مدیرکل آموزش و پرورش افزود: امروزه نگاه و نگرش در تعلیم و تربیت تغییر کرده، چراکه زیست بوم دو سال گذشته با وجود ویروس کرونا بصورت مجازی بود و این فرصتی بود تا آموزش و فعالیت ها را در فضای مجازی مخصوصا در شبکه شاد دانش آموزی تقویت کنیم .

سعدی پور در ادامه با اشاره به یادگیری از دست رفته در زمان کرونا اظهار داشت : معلم در مدرسه باید نقش هدایتگری داشته باشد، اگر امکانات نیروی انسانی، تجهیزات و زیر ساخت‌های بستر تکنولوژی برای دانش‌آموزان مهیا فراهم باشد، میزان اثر گذاری غیر حضوری ۵۰ درصد حضوری می باشد، چگونه می توان یادگیری از دست رفته را در زمان غیر حضوری جبران کرد .

وی تصریح کرد: در گذشته معلم متکلم وحده بود و دانش آموزان منفعل بوده و فعال نبودند، چون آموزش سکوت در کلاس‌ها حکم فرما بود.

مدیر کل آموزش و پرورش با اشاره به سند تحول بنیادین گفت: ما به ساحت علم، پژوهش و فناوری عمیق توجه کرده‌ایم ولی نباید از ساحت هنری، زیبا شناختی، اعتقادی، دینی و اقتصادی غافل شویم، مدرسه باید مکان آموزش مهارت زندگی باشد تا فرزندانی مطالبه گر بوجود آوریم .

 

گفتنی است در این جلسه موضوعات تامین اجتماعی، نوسازی مدارس، حقوق و دستمزد و ...مربوط به مدارس غیردولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

به اشتراک بگذارید :