14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ ۱۳:۳۶:۳۶
کد مطلب:  1834243
حضور گسترده فرهنگیان استان گیلان در مراسم حماسه 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت

مدیر کل، معاونین، کارکنان و فرهنگیان اداره آموزش و پرورش استان گیلان، همراه با اقشار مختلف مردم در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی، در میدان شهرداری رشت شرکت کردند.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، اجتماع  فرهنگیان، مردم مومن و ولایت مدارگیلان با هدف گرامیداشت سالروز حماسه بزرگ 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت برگزار شد. در این مراسم که نماینده ولی فقیه در استان نیز حضور داشت؛ آیت الله خاتمی "عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی و مجلس خبرگان رهبری " با اشاره به ویژگی قیام ۹ دی، تصریح کرد: حضور مردم در اجتماع ۹ دی بصیرت آنها را به دشمنان نشان داد و با توجه به ابعاد این فتنه، تنها حضور میدانی مردم می‌توانست این توطئه و خیانت را خنثی کند. وی همچنین در ادامه با بیان اینکه جبهه استکبار حامی فتنه گران بود، بیان کرد: دشمنان امید داشتند انقلاب مخملی در ایران نیز مانند سایر کشورها جواب دهد و نظام ولایی را سرنگون کنند اما با همت مردم، خودشان سرنگون شدند. عضو فقهای شورای نگهبان افزود: اجتماع مردم در ۹ دی پیام همراهی با ولایت دارد و نشان داد که مردم تا آخرین قطره خون خود پای ولایت ایستاده اند.

 

   حماسه نهم دی ماه و حضور حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید.

 

به اشتراک بگذارید :