22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ ۱۳:۲۰:۴۹
کد مطلب:  1834211
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

تشکیل یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان، تجلیل از فعالین و دستگاه‌های برتر استان در حوزه سواد آموزی و... از جمله اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* مرتضی شکری رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان: فرهنگیان نویسنده و مؤلف استان اصفهان می‌توانند کتاب‌هایی را که در سال ۱۴۰۰ تألیف کرده‌اند، تا پایان فروردین ۱۴۰۱ به دبیرخانه کتاب سال معلم مستقر در اداره کل شهرستان‌های تهران ارسال کنند.

* به همت معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان وبینار تخصصی تجربه گردانی در راستای اجرای بسته تحولی سواد حرکتی برگزار شد.

* به مناسبت هفته سواد آموزی نسرین باباپور معاون  سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، لیلا بابایی رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان با خانواده شهید والا مقام محمود ابراهیمی دیدار و گفتگو کرد.

* مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در دومین جلسه شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی استان : شورای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی بازوی توانمند فکری برای مدیران آموزش و پرورش و اداره کل هستند و این ظرفیت و زیرساخت باید در جهت بهبود عملکرد مدارس غیردولتی بهره برد.

* زینب و فاطمه شکاری دانش‌آموزان دوقلو دوره متوسطه دوم مدرسه فرهنگ ناحیه ۲ اصفهان موفق شدند جواز حضور در اردوی تیم ملی تیراندازی با تپانچه را کسب کنند. این دو خواهر دوقلو که از سال ۹۷ تا کنون در مسابقات لیگ استان، المپیاد نوجوانان کشور، لیگ برتر کشور، مسابقات بسیج کشور، مسابقات نیروهای مسلح کشور، مسابقات آزاد کشور و... بارها مقام‌های اول تا سوم را به دست آورده بودند با دعوت فدراسیون تیراندازی، راهی اردوی تیم ملی تپانچه تیراندازی خواهند شد.

* مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در پیامی آغاز سال جدید میلادی و میلاد حضرت عیسی (علیه‌السلام) را به هم استانی‌ها، فرهنگیان و دانش‌آموزان مسیحی تبریک گفت. در متن پیام مدیرکل آموزش‌وپرورش استان آمده است: در جهان‌بینی ما ادیان بزرگ الهی حلقه‌های یک سلسله هستند و فرآیند تکوین دین الهی و هدایت بشریت را به سمت سرچشمه‌های نور و رستگاری تکمیل می‌نمایند. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان، جانبازان، رزمندگان و آزادگان عزیز مسیحی و خانواده‌های محترم آنان، میلاد حضرت عیسی مسیح (علیه‌السلام) و آغاز سال جدید میلادی را به فرهنگیان و دانش‌آموزان عزیز مسیحی در استان اصفهان تبریک می‌گویم و امیدوارم سالی سرشار از صلح، آرامش و آسایش توأم با بندگی خداوند متعال برای بشریت باشد.

* محمدرضا ناظم‌زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص نحوه برگزاری امتحانات دانش آموزان متوسطه اظهار کرد: در سال تحصیلی ۱۴۰۰ مطابق برنامه‌ریزی‌ها قرار بر این است که برگزاری امتحانات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایه‌های متفاوت به صورت حضوری انجام شود و در ترم اول امسال دانش آموزان امتحان مجازی نخواهیم داشت.

* مراسم زیارت عاشورا مقارن با ایام سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید رمضانعلی ایراندوست، شهید حجت الله کریمی، شهید منصور گلکار، شهید اکبر حیدری، شهید سعید صنعتی و شهید پروریز انگوری  از جمله شهدای فرهنگی تربیت بدنی، به همت معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با رعایت پروتکل های بهداشتی در مجموعه ورزشی آزادی اداره کل برگزار شد.

* نتایج هشتمین جشنواره تجربیات برتر در حوزه سنجش و ارزشیابی تحصیلی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعلام شد که از بین ۳۸ طرح راه یافته به مرحله استانی ۸ طرح در مقاطع مختلف تحصیلی به مرحله کشوری راه یافتند و با اعلام دبیرخانه این جشنواره صدیقه کریمی معلم دوره ابتدایی منطقه شاهین شهر به عنوان برگزیده کشوری معرفی شد.

* عباس زهیری مدیر سازمان دانش‌آموزی استان اصفهان در خصوص فعالیت‌های این سازمان اظهار داشت: از مهرماه امسال فرآیند شناسایی، سازماندهی دانش‌آموزان مستعد و علاقمند اصفهان برای عضویت در تشکیلات پیشتازان آغاز شد که برای توسعه و تقویت ضریب نفوذ فعالیت‌های تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان، برنامه‌ریزی برای جذب و ساماندهی 179هزار و 600 دانش‌آموز پیشتاز انجام شد که موفق به جذب 100 درصدی شدیم.

* مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گفت: برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت 24 ساعته با موضوع بررسی و تحلیل دوران دفاع مقدس از محتوای مکتب درس‌آموز ویژه همکاران و فرهنگیان استان اصفهان و همچنین برگزاری مسابقه استانی با عنوان « چهل چراغ » ویژه دانش‌آموزان تمام دوره‌های تحصیلی از وصیت‌نامه شهید سلیمانی در روز 13 دی‌ماه مصادف با دومین سالگرد شهادت این قهرمان از برنامه‌های آموزش‌وپرورش استان دراین‌رابطه می‌باشد.

* یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش و پرورش استان، محمدرضا جانثاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، سیدمحمد میرپور سرپرست اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان، محمدعلی احمدی فرماندار اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین مومنی نماینده امام جمعه اصفهان در شورای آموزش و پرورش و سایر اعضای شورا و  معاونین اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد. در این جلسه موضوعات برنامه‌های اجرایی هفته پژوهش، ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش، بررسی عملکرد شهرداری‌ها در خصوص نحوه دریافت و واریز عواید حاصل از عوارض بند ۳ ماده ۱۳ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، گزارش اعتبارات و عملکرد نوسازی مدارس در سال تحصیلی 1401-1400، گزارش وضعیت فضاهای موجود و نیازهای فضاهای آموزشی پرورشی و ورزشی استان، فرونشست زمین و مدارس خطر آفرین استان و برنامه‌های عملیاتی سوادآموزی استان به مناسبت هفته سوادآموزی در دستور کار قرار گرفت.

* سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان در یک‌صد و پنجاه و سومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان: برخی از جلسات اساسی هستند، مبانی حرکت استان در این جلسات ریل‌گذاری می‌شود و بی شک جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان اصفهان یکی از این جلسات اساسی است که طبیعتاً در مسائل راهبردی استان تأثیرگذار خواهد بود و باید به آن توجه ویژه کرد.

* با حضور رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش‌وپرورش استان جلسه مدیران مدارس شاهد ناحیه سه برگزار شد.

*با حضوررییس اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان جلسه بررسی و سازماندهی برنامه های تسهیل‌ گران آموزش و پرورش ناحیه پنج برگزار شد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان: به برکت خدمات ارزنده نهضت سوادآموزی نرخ بی‌سوادی در استان در گروه هدف کاهش پیدا کرده که دلیل آن تلاش‌های بی‌وقفه و طاقت‌فرسای آموزش دهندگان بوده که در دورترین نقاط استان اقدام به جذب بی‌سوادان می‌کنند و این تلاش‌ها باعث شده که استان اصفهان در ردیف پنج استان باسواد کشور قرار گیرد.

* لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور در مدارس ابتدایی شهرستان ورزنه، با دانش‌آموزان و آموزگاران مدارس روستایی این شهرستان دیدار و از نزدیک در جریان روند آموزش در این مدارس قرار گرفت.

* محمدرضا ناظم‌زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان از مدارس منطقه جرقویه سفلی بازدید کرد.

* بر اساس مصوبه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا، فعالیت حضوری دانش‌آموزان در تمامی واحدهای آموزشی در برخی شهرستان‌ها در روز سه شنبه و چهارشنبه ، هفتم و هشتم دی‌ماه تعطیل و کلیه کلاس‌ها به‌صورت غیرحضوری برگزار گردید.

*محمدرضا ناظم ‌زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: هنوز دستوری برای لغو امتحانات حضوری دانش‌آموزان در مدارس نداشته‌ایم و تابع نظرات ستاد ملی کرونا هستیم که بر اساس آخرین دستورالعمل‌ها امتحانات نوبت اول در پایه‌های هفتم تا دوازدهم به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

* به‌منظور تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی، آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به همراه مرضیه ذاکری رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره کل و محمدرضا نظریان مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه ۳ با حضور در منزل خانواده های شهید سعید صنعتی سیچانی، شهید پرویز انگوری، شهید اکبر حیدری و شهید رمضانعلی ایراندوست دیدار و گفتگو کردند.

* وبینار آموزشی جشنواره پژوهش‌های دانش آموزی و فرصت‌های متنوع یادگیری با حضور کارشناسان تکنولوژی مناطق و نواحی و رابطین جشنواره برگزار شد. 

* استاندار اصفهان به مناسبت ۷ دی ماه، سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) برای تاسیس نهضت سواد آموزی پیامی صادر کرد. در پیام استاندار اصفهان آمده است : به یُمن فرمان امام خمینی (ره) پایه و اساس نهضتی استوار گردید که هدف غایش توسعه عدالت دانایی و مقابله حکیمانه با جهل، خسران و ضعف حکمت و معرفت بود. اینجانب ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهداء، بالاخص شهدای عزتمند نهضت سواد آموزی، این روز خجسته را به همه تلاشگران و کوشندگان عرصه سوادآموزی در سایر سطوح علمی و تجربی تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق متعالی و رفیع ایشان را از خداوند متعال خواستارم.

* مراسم تجلیل از فعالین و دستگاه‌های برتر حوزه سوادآموزی استان با حضور محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، مسعود مهدویان‌فر مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، نسرین باباپور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، مدیران کل دستگاه‌های برتر، مدیران و رؤسای آموزش‌وپرورش نواحی و مناطق استان و کارشناسان سوادآموزی برگزار شد.

*نسرین باباپور معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ هزار و ۴۳۲ نفر پوشش داده‌ایم و امیدواریم در فرصت باقی‌ مانده به هدف‌گذاری ۸ هزار نفر برسیم چرا که توسعه عدالت آموزشی با تاکید بر شتاب بخشی سوادآموزی خانواده‌های آسیب‌پذیر و محرم یکی از اولویت‌های استان است.

* مدیرکل آموزش‌وپرورش اصفهان در مراسم تجلیل از فعالان حوزه سواد آموزی گفت: استان اصفهان در عرصه سوادآموزی موفق عمل کرده و رشد نرخ سواد در استان در مقایسه با سنوات گذشته چشمگیر است.

* مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور در راستای همکاری آموزش و پرورش استان در خصوص انعقاد و پیگیری تفاهمات و توافقات به عمل آمده بین دو دستگاه از محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان تقدیر کرد.

* اولین جلسه آموزشی طرح تحولی گویا ویژه مدیران و مربیان مراکز پیش دبستانی مجری طرح و همچنین کارشناسان پیش دبستانی استان با حضور ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار و در روز چهار شنبه هشتم دی ماه پس از چهار جلسه آموزشی به پایان رسید.

* جلسه مدیران مدارس شاهد در آموزش و پرورش در ناحیه 4 با حضور مرضیه ذاکری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد.

* لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به همراه محسن ژیان پور رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان و هیئت همراه از مدارس بخش موگویی شهرستان فریدونشهر بازدید و با فرهنگیان و دانش آموزان این منطقه دیدار و گفتگو کردند.
 

به اشتراک بگذارید :