13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۲۰:۲۴:۴۷
کد مطلب:  1832779
با حضور مسئولان کشوری و استانی؛
پیشکسوتان عرصه سوادآموزی در قزوین تجلیل شدند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی با حضور احمد خاکزاد معاون امور آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی کشور، مسئولان آموزش و پرورش استان قزوین و پیشکسوتان حوزه سوادآموزی در سالن جلسات آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد.

حسنعلی اصغری در این مراسم اظهار کرد: مهم‌ترین سرمایه نظام تعلیم و تربیت کشور، نیروی انسانی است که باید قدردان این سرمایه‌های عظیم و دانشی باشیم و از سرمایه‌های اجتماعی به شکل ارزشمندی استفاده کنیم.
 

وی افزود: امروزه جامعه مخاطب حوزه سوادآموزی مثل گذشته گسترده نیست که البته این از دستاورد پیشکسوتان عرصه سوادآموزی است که از زمان تاسیس نهضت سوادآموزی اقدامات ارزشمندی را به ثمر رساندند.

۹۹.۵ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال قزوین باسوادند

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: براساس اعلام سازمان سوادآموزی ۹۹ و نیم درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان قزوین باسواد هستند یعنی کمتر از یک درصد از مردم قزوین سواد خواندن و نوشتن ندارند.

وی عنوان کرد: باید تعریف ما از موضوع سواد متفاوت شود و برای جذب و شناسایی افراد بی‌سواد شرایطی را مهیا کنیم و همه دستگاه‌ها، همدلانه و هم افزا و با کمک هم اقدامات هوشمندانه‌تر و عالمانه‌تر را اجرا کنیم.

اصغری بیان کرد: برای تحقق اهداف سوادآموزی ضرورت دارد عالمانه‌تر عمل کنیم و با جامعه هدف ارتباط خوبی برقرار کرده و انعطاف بیشتری داشته باشیم.

وی عنوان کرد: باید در حوزه سواد آموزی و آموزش خواندن و نوشتن و مهارت افزایی افراد بی‌سواد یا کم‌سواد منعطف‌تر و هوشمندانه رفتار کنیم و احساس مسئولیت بیشتری کنیم تا با جذب آنان، آموزش‌ها را موثرتر با هدف کسب مهارت‌های زندگی جهت داشتن زندگی‌ بهتر ارائه دهیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به اینکه نیازهای جامعه به لحاظ تغییرات فزاینده تغییر کرده است بنابراین باید اقدامات موثری متناسب با شرایط روز انجام دهیم.

وی عنوان کرد: همکاران من در حوزه سواد آموزی استان قزوین امروز باید موضوعات جدیدی را بیاموزند تا به آموزش‌یاران هم یاد دهند تا آنان نیز در کلاس‌های سواد آموزی بهتر عمل کنند تا در نهایت حاصل جمیع فعالیت‌ها، منجر به تربیت شهروندان موفق‌تر باشد.


اصغری بیان کرد: در آستانه سالروز شهادت سردار سلیمانی قرار داریم، بزرگ مردی که به خوبی ایفای نقش کرد و دارای هوشمندی حداکثری، انعطاف پذیری حداکثری، مسئولیت پذیری و پاسخ گویی حداکثری بود.

لزوم تبیین ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی برای دانش‌آموزان

وی در پایان با تاکید بر معرفی سردار سلیمانی به عنوان یک الگو به دانش‌آموزان تصریح کرد: با مرور شخصیت حاج قاسم سلیمانی متوجه می‌شویم که به جهت ویژگی‌های برجسته، نقش الگویی برای همگان داشت بنابراین ما نیاز داریم تا ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی را بیشتر در مدارس برای دانش‌آموزان تبیین کنیم.

کبری جعفربگلو در ادامه این مراسم اظهار کرد: نهضت سوادآموزی از دستاوردها و ثمرات ارزشمند انقلاب و میراث ماندگار امام خمینی(ره) و مورد تاکید مقام معظم رهبری است.


معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: در طول بیش از ۴۰ سال از عمر پربرکت سازمان نهضت سوادآموزی خدمات ارزشمندی برای جامعه هدف ارائه شده و کارنامه عملکرد درخشانی را در حوزه سطح سواد و آگاهی جامعه دارد.

گفتنی است؛ در پایان مراسم با حضور مسئولان کشوری و استانی جمعی از پیشکسوتان نهضت سوادآموزی استان قزوین تجلیل شدند. 

 

به اشتراک بگذارید :