15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۲۰:۱۳:۱۷
کد مطلب:  1832767
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش:
دانش‌آموزان مهم‌ترین سرمایه تعلیم و تربیت هستند

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: برای رضایت‌مندی والدین از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، زیرا دانش‌آموزان مهم‌ترین سرمایه تعلیم و تربیت هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «نورعلی عباس‌پور» ظهر امروز در نشست ویژه‌ای که با حضور بهروز منصورکیایی معاون آموزش ابتدایی، سقایی رئیس اداره نظارت و بازرسی و قرایی رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش مازندران با مدیران و رؤسای آموزش و پرورش غرب استان به میزبانی شهرستان عباس‌آباد برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات تمامی فعالان حوزه تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش، هدف از بازدید مدارس و شرکت در جلسات را انتقال تجربیات عنوان کرد و افزود: هدف از بازدید میدانی از مدارس شناسایی و رفع بهتر و بیشتر مشکلات مدارس و نزدیک شدن به وضعیت مطلوب‌تر در آموزش و پرورش است از این رو این بازدیدها باید با رویکرد و نقش آموزشی در مدارس باشد.

وی در ادامه با اشاره به بازدید سرزده‌ای که از برخی از مدارس غرب مازندران داشت، خاطرنشان کرد: حوزه‌های امتحانی بانظم و برنامه امتحانی دقیق تنظیم شده که بیان‌گر مدیریت خوب شهرستان‌های غرب مازندران است که البته جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در این بازدیدها که با هدف یادآوری برخی نکات و انتقال تجربیات انجام شد، بر اجرای روند منسجم مراقبت بر کلاس‌ها بر اساس برنامه هفتگی و همچنین برگزاری امتحانات با فاصله‌گذاری و رعایت شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی جهت حفظ سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان تأکید کرد.

وی مشارکت اولیا را یکی از بال‌های پیشرفت و موفقیت درآموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: برای رضایت‌مندی والدین از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، زیرا دانش‌آموزان مهم‌ترین سرمایه تعلیم و تربیت هستند.

در ادامه این نشست، شیوه برگزاری امتحانات، روش‌های کاهش اضطراب دانش‌آموزان، تفویض اختیار در خصوص مسائل اجرایی مدارس که از سوی وزارت به مدارس محول شده و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این مراسم مدیران و رؤسای آموزش و پرورش غرب مازندران به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :