17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۱۷:۰۶:۱۰
کد مطلب:  1832605
دیدار معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان

معاون  وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک به همراه مدیر کل آموزش و پرورش با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، آیت الله خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت :  امانت بسیار مهم  که همان نسل آینده  است بر عهده آموزش و پرورش است و هر آنچه در نهاد تعلیم و تربیت هزینه می شود یک سرمایه گذاری محسوب می گردد .

آیت الله خاتمی در ادامه افزود : آموزش و پرورش نسبت به گذشته  یک حرکت رو به جلو داشته  و امسال  نیز شاهد موفقیت های خوبی از جمله کسب سه رتبه برتر کنکور و کسب شش مقام برتر در المپیاد های علمی  در بین دانش اموزان استان بودیم که نمونه بارز و شاخص آن است .

وی ادامه داد : این موفقیت ها نشان دهنده  عملکرد خوب مجموعه آموزش و پرورش استان است .

نماینده ولی‌فقیه در استان امام جمعه زنجان همچنین تصریح کرد : در راستای افزایش بهره وری در حوزه های مختلف باید کار شود و در زمینه ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس نیز باید برنامه ریزی در سطوح مختلف مدیریتی انجام گیرد .

آیت الله خاتمی اظهار کرد : طرح امین، ظرفیت خوبی در سطح مدارس است و باید از روحانیون استفاده کرد که  که بتوانند متناسب با سن دانش آموزان با آنان ارتباط  برقرار کرده و فعالیت های دینی و تربیتی را در سطح مدارس اجرا نمایند .
 

حاجیان زاده معاون  وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت های امام جمعه زنجان از آموزش و پرورش استان گفت : بنده در وزارت آموزش و پرورش دو موضوع را پیگیری می کنم که یک بخش  در خصوص کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه است که  یک برنامه پنج سال در این بخش تدوین شده و امسال سومین سال اجرا آن است که در مجموع چهل برنامه اصلی در آن لحاظ شده است.

حاجیان زاده افزود :  طرح امین مهمترین طرح در این بخش است که مربوط به  حضور روحانیون در مدارس است  البته روحانیون که در حوزه کار با کودک و نوجوانان متخصص هستند در این بخش بکار گیری می شوند و در این خصوص وضعیت استان نیز خوب است .
وی ادامه داد : بخش دوم کاری بنده نیز مربوط به سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک  که کودکان زیر شش سال را شامل می شود.

معاون  وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تصریح کرد : در ابتدا در مهدکودک ها رویکرد صرفا نگهداری بود و بحث تربیت شاخص نبود که با توجه با فرمایشات رهبری و توجه  ایشان به موضوع تربیت ، این کار به آموزش وپرورش محول شد و اکنون نیز شاهد تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک هستیم .
حاجیان زاده  بیان کرد : هشت میلیون کودک زیر شش سال در سطح کشور است که حدود دو میلیون از این جمعیت تحت پوشش فعالیت های تربتی ما هستند
.

 

به اشتراک بگذارید :