17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۱۶:۵۸:۳۶
کد مطلب:  1832599
معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در کمیته استانی انتقال مهدهای کودک:
هر خانه را به مثابه یک مرکز می دانیم/ در مراکز و مهدهای کودک به جای کتاب محوری بایستی مربی محور باشیم

کمیته استانی انتقال مهدهای کودک با حضور حاجیان زاده معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، محمدی مدیر کل بهزیستی استان و دیگر اعضای این کمیته در سالن تجلی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، علیرضا حاجیان‌زاده معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از همکاران استان زنجان به جهت فعالیت شایسته در تعلیم تربیت کودکان، اظهار داشت: گفت سازمان تعلیم و تربیت کودک به فرمان مقام معظم رهبری ایجاد گردید و منجر به یکپارچگی در تعلیم و تربیت شده است. از مدیریت یکپارچه مفاهیم مختلفی استخراج می‌شود، یکی از آن این است که مراکز با یک روش کار را پیش ببرند.

وی گفت: از 8 میلیون کودک، بیش از ۶ میلیون تمام وقت در اختیار خانواده هستند و تحت پوشش مراکز ما نیستند و به همین منظور یکی از رسالت‌های اصلی ما بحث توانمندسازی خانواده ها است و هر خانه را به مثابه یک مرکز می دانیم.

حاجیان زاده اضافه کرد: کودکانی که تحت پوشش مراکز و مهد های ما هستند نیز لازم است با برنامه ریزی های دقیق و کسب آمادگی کافی وارد آموزش های رسمی مدرسه شوند.

وی گفت: ما دو وظیفه مهم را بر عهده داریم؛ نگهداری کودکان با حساسیت بالا به جهت ایمنی، بهداشت و سلامت که این اصلی ترین دغدغه ما است و همچنین آموزش آنان با محتوا و مدل کار کودکانه نه به صورت آموزش رسمی مدارس.

معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک خاطرنشان کرد: در مراکز و مهدهای کودک به جای کتاب محوری بایستی مربی محور باشیم تا بتوانیم مهارت‌های کودکان را ارتقا داده و بایستی با یک برنامه ریزی تخصصی امورات را پیش ببریم.

این مقام مسئول بیان داشت: ضرورت دارد دانش مربیان را نیز ارتقا دهیم تا به شکل کاملاً حرفه ای مهارت ها را کسب کنند و بتوانند تجربیات خود را مبادله نمایند.

حاجیان زاده در پایان اظهار امیدواری کرد که بتوانیم تا پایان سال استانداردهای لازم را ایجاد کرده و مجوز های جدید مراکز را صادر کنیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در این جلسه ضمن خیر مقدم به مهمانان وزارتی و بیان مصوبات جلسه قبل، اظهار داشت: ۷۶۷ مرکز فعال با  ۸۵۱ کلاس و بیش از ده هزار و هفتصد نوآموز در استان زنجان وجود دارد.

وی گفت: همکاری خوبی در راستای انتقال محتوای کودک با اداره کل بهزیستی است انجام شده است که از مدیر کل این سازمان و تمامی همکاران تقدیر و تشکر می کنم.

مظفری بیان داشت: استان زنجان با ۲۰۰ هزار دانش‌آموز که نزدیک ۱۳ هزار آن در دوران ابتدایی هستند در زمینه آموزش های مجازی و حضوری عملکرد خوب و مطلوبی داشته است.

 

محمدی مدیر کل بهزیستی استان نیز گفت: سازمان بهزیستی تعامل و همکاری لازم را در زمینه انتقال مهدهای کودک داشته است و تا به اینجا بدون هیچ مشکلی این انتقال صورت گرفته است.

گفتنی است در این جلسه اعضا حاضر به بیان نقطه نظرات وپیشنهادات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :