17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1832335
با حضور رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل؛
جلسه شورای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

جلسه شورای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش ناحیه یک با حضور الیاس بیگدلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، محمود کلانتری رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان و اعضای شورا در محل سالن اجتماعات سردار سلیمانی اداره برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک ،در این جلسه الیاس بیگدلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ، با اشاره به اهمیت آموزش خانواده گفت: اولین الگوی فرزندان والدین هستند، چون هم قدرت پاداش دهی و هم قدرت رفع نیاز فرزندان را دارند ؛ تاثیر تربیتی آنها نسبت به دیگران بیشتر است و والدین نقش اصلی و اساسی دارند.

بیگدلی در ادامه گفت: اصلاح رفتار والدین پیش نیاز اصلاح رفتار فرزندان است. وی دربخش دیگری از جلسه افزود: مدرسان آموزش خانواده باید به علم نوین و دانش مرتبط با مشکلات روز آگاه باشند تا بتوانند جوابگوی سوالات و نیازهای دانش آموزان، اولیا و همچنین همکاران باشند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه در ادامه از مدیران مدارس خواست حتما پیگیر برگزاری جلسات آموزش خانواده با اولیا باشند.

 

محمود کلانتری رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز اظهار داشت: آموزش نیاز دائمی بشر است.وی در ادامه افزود: تعارضات خانوادگی، استرس بیش از حد فرزندان، عدم وجود رابطه صمیمی فرزندان با اولیا، پرخاشگری، رواج خشونت های خیابانی و هیجانات فردی از مشکلات و معضلات امروزه خانواده می باشد که باید مدرسان خانواده برای این موارد پاسخ و راه حل داشته باشند.

کلانتری با اشاره به اهمیت مقوله آموزش خانواده گفت:  اگر اداره و مدیران مدارس به اهمیت آموزش خانواده اعتقاد داشته باشند، مشکلات آموزش خانواده حل خواهد شد و باید مقوله آموزش خانواده به عنوان رفع تکلیف نبوده و  بلکه یک ضرورت تلقی شود.

رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل در بخش دیگری از سخنان خود بر آمادگی صدا وسیما جهت همکاری با مشاوران و مدرسان آموزش خانواده برای اجرای برنامه های مشترک اشاره کرد و افزود: مدرسان توانمند این حوزه به صدا و سیما معرفی خواهند شد تا در سه برنامه به نام های ائویمیز، زنجانا سلام و هوای تازه حضور داشته و پاسخگوی سوالات خانواده ها و دانش آموزان باشند.

به اشتراک بگذارید :