22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۱۳:۴۶:۱۴
کد مطلب:  1832277
کریمیان دردیدار باهمکاران حوزه معاونت سوادآموزی و مسئولان سوادآموزی مناطق نوزده گانه شهر تهران بیان نمود
دانش و سواد سنگ بنای توسعه است

مردم داری باید به صورت یک فرهنگ سازمانی در آموزش و پرورش شهر تهران درآید جلسه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اعضاء ستادی معاونت سوادآموزی و کارشناسان و کارشناس مسئولان سوادآموزی مناطق نوزده گانه شهر تهران به برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، صبح امروز علیرضا کریمیان در نشست صمیمی با معاون و همکاران حوزه معاونت سوادآموزی شهر تهران با گرامی داشت سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی اظهارداشت: فرمان امام خمینی(ره) در خصوص تاسیس نهضت سوادآموزی نشان دهنده؛ نگاه و افق دوردست ایشان است، چراکه دانش و سواد سنگ بنای توسعه است که اساس آن سواد می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره براینکه دانش آموز امروز، مدیر فرداست تاکید کرد؛ بر آموزش و پرورش فرض واجب است که با این نگاه فرآیند تربیت را پیش ببرد.

علیرضا کریمیان؛ مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت با بیان اینکه فعالیت خود را در آموزش و پرورش با معلمی آغاز کرده است گفت: بالاترین شأنی که برای خود قائل هستم شأن معلمی است.

وی ضمن اشاره به سوابق کاری خود در مناطق مختلف شهر تهران؛ در سمت های معلم، معاون و مدیرمدرسه و همچنین به عنوان مشاور معاون وزیر و مدیرکل استان چهارمحال و بختیاری؛ جانشین پروری، نیرو سازی و کادرپروری را وظیفه همه عوامل آموزش و پرورش شهر تهران دانست و اظهار کرد: تجربه من در فضای آموزش و پرورش شهر تهران کمک می کند تا در کنار همکاری همه شما عزیزان به اهداف پیش رو دست یابیم.

کریمیان اقدامات انجام شده در حوزه سوادآموزی را مهم برشمرد و تصریح کرد: دستاوردهای خوبی داشته ایم اما امروز سوادآموزی واقعا دشوار است و پیداکردن بی سوادان که بسیار هم کم هستند؛ سخت است چرا که فرد بی سواد در جامعه پنهان می شوند.

وی با بیان این ویژگی از پیامبر اسلام(ص) که "طبیب دوار" بود و برای هدایت به سمت مردم می رفتند و منتظر نمی شدند تا آنها بیایند؛ خطاب به حضار گفت: اقدامات حوزه سوادآموزی و عرضه خدمت شما از این جهت، یقینا کار انبیاء و پیامبر گونه است.

کریمیان با اشاره اقدامات چهار دهه گذشته در حوزه سوادآموزی گفت: همانطور که در سال های گذشته علی رغم سختی هایی نظیر؛ چالش های فراوان سال های اولیه پس از انقلاب، حذف شخصیت های موثر، جنگ تحمیلی و بعداز آن جنگ نرم و تحریم ها اقدامات خوبی داشته و همه این سختی ها را پشت سر گذاشتیم، اکنون امیدواریم خداوند به شما توفیق دهد و به فضل او جشن رفع بی سوادی مطلق را در شهر تهران برگزار کنیم و حتی یکنفر بی سواد نداشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ابزار موثر ادامه راه را بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و آن را روشنگر مسیر پیش روست دانست.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این بیانیه بر سه موضوع خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تاکید دارند افزود: توجه به تمدن سازی در این بیانیه، نوعی نگاه جهانی است و امیدوارم با توجه به آن و تحقق اهداف بیانیه، جمهوری اسلامی را به عنوان یک الگوی جهانی عرضه کنیم. به فضل الهی باید دست در دست هم دهیم و در آموزش وپرورش بستر لازم را جهت تحقق دستورات بیانیه گام دوم انقلاب محقق کنیم. عمده خطاب مقام معظم رهبری در این بیانیه نوجوانان و جوانان هستند و ما باید تلاش کنیم تا از راهزنی های فکری دشمنان در مسیر تربیت جوانان جلوگیری کنیم.

کریمیان با تاکید بر اینکه برای گام های بعدی در دهه های بعد؛ نیازمند مدیران توانمند هستیم گفت: مدیران آینده امروز دانش آموزان مدارس ما هستند و بر آموزش و پرورش فرض واجب است که با این نگاه فرآیند تربیت را پیش ببرد که دانش آموز امروز مدیر فرداست؛ در حوزه سوادآموزی نیز اگر دانش آموزان توجیه شوند بازوی توانمند شما در یافتن آن درصد کم بی سوادان جامعه خواهند بود.

وی لازمه فتح قله های ترسیم شده در نظام اسلامی کشورمان را ریشه کن شدن بی سوادی دانست و تصریح کرد: نباید بحث سوادآموزی در اولویت های دوم و سوم باشد. در به اهداف رسیدن تا حدتوان سعی می کنیم علاوه بر ظرفیت های خودمان، از ظرفیت های ارگانهای اجتماعی و دولتی مرتبط هم بهره مند شویم.

وی شرط عملیاتی شدن «ما می توانیم» را مردم داری قلمداد کرد و گفت: کارگزار جمهوری اسلامی باید خدمت رسان باشد. 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان بر مردم داری تاکید کرد و آن را الگوی مدیریت جهادی دانست و گفت: شرط عملیاتی شدن «ما می توانیم» مردم داری است و کارگزار جمهوری اسلامی باید خدمت رسان باشد. در تحقق عدالت آموزشی ضمن رعایت مردم داری و تکریم ارباب رجوع در محور عدالت تلاش کنید؛ تا به نقطه تعالی برسیم. مردم داری باید به صورت یک فرهنگ سازمانی در آموزش و پرورش شهر تهران درآید.

 

به اشتراک بگذارید :