19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۳:۲۸:۳۷
کد مطلب:  nDN4wALp
مدیر آموزش و پرورش قرچک:
بیش از 9 هزار دانش آموز قرچکی تحت پوشش طرح ملی شهاب قرار می گیرند

مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت: بیش از 9هزار دانش آموز قرچکی در سال تحصیلی 96-95 تحت پوشش طرح ملی شهاب قرار می گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،مهدی نیکبخت، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت: در سال تحصیلی 96-95 دانش آموزان پایه های چهارم و پنجم این شهرستان تحت پوشش برنامه ملی قرار می گیرند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک افزود:در سال تحصیلی گذشته دانش آموزان پایه چهارم قرچک مشمول این طرح قرار گرفته و در سال تحصیلی جدید دانش آموزان پایه پنجم نیز شامل این طرح شدند.

نیکبخت تصریح کرد: هدف از تصويب و اجراي طرح، شناسايي و هدايت آموزشي، تربيتي و معنوي مستعدان از دوره ابتدايي تا پايان دوره متوسطه با سازوکار مناسب است تا هويت ديني و ملي افراد تقويت شده و احساس مسئوليت نسبت به ايفاي نقش سازنده در کشور براي آنان حاصل شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک از تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 9هزار دانش آموز قرچکی در طرح ملی شهاب خبر داده  وادامه داد: محوریت معلم در كلیه مراحل فرآیند هدایت و.... از اصول حاكم بر هدایت استعداد دانش آموزان در طرح شهاب است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در خاتمه افزود: اقدامات مورد نياز براي فرايند هدايت دانش‌آموزان توسط آموزگار در کلاس شامل استفاده از روشهاي متنوع، گروهي و تشويقي در تدريس، بازديدهاي علمي، آگاهيبخشي به والدين در زمينه استعدادهاي شناسايي‌شده، توجه عمومي به همه دانشآموزان و توجه نامحسوس و غيرمستقيم و به دور از هر گونه برچسب‌زني به دانشآموز خاص و... است.

به اشتراک بگذارید :