14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۰۸:۴۴:۱۷
کد مطلب:  1831383
پیام تبریک وزیر آموزش و پرورش به نمایندگان هموطنان مسیحی در مجلس شورای اسلامی به مناسبت «میلاد حضرت مسیح(ع)»

وزیر آموزش و پرورش در پیام های جداگانه ای میلاد حضرت مسیح(ع) و آغاز سال نو میلادی را به نمایندگان هموطنان مسیحی در مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،یوسف نوری؛ در بخشی از این پیام دستیابی به قله های پیشرفت و تعالی را وامدار تلاش های انسان های وارسته ای که به پیروی ازانبیای الهی، چراغ راهنمایی بشر را فروزان نگه داشته اند، دانست و گفت: «صلح جویی»،«اخلاق مداری» ، «ازخود گذشتگی» و «مهربانی»، از مهم ترین آموزه های متعالی پیامبران الهی است.

 متن پیام یوسف نوری به نمایندگان هموطنان مسیحی در مجلس شورای اسلامی، آقایان: «شارلی انویه تکیه»، «آرا شاوردیان» و  «روبرت بگلریان» به شرح زیر است:

باسلام واحترام؛

توسعه علمی کشور و دستیابی به قله های پیشرفت و تعالی، وامدار تلاش های انسان های وارسته ای که به پیروی ازانبیای الهی، چراغ راهنمایی بشر را فروزان نگه داشته اند. «صلح جویی»،«اخلاق مداری»،«ازخودگذشتگی» و «مهربانی» از مهم ترین آموزه های متعالی پیامبران الهی است که با تأکید در کلام حضرت عیسی بن مریم(ع) و حضرت ختمی مرتبت، محمّد مصطفی(ص) این ارزش های والای انسانی در اوج کمال پاس داشته شده است.

این جانب به عنوان خادم کوچک ملت بزرگ ایران در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، مسرورانه آغاز سال نو میلادی و زادروز فرخنده پیامبر اولوالعزم، حضرت عیسی مسیح(ع) را محضر تمامی موحدان عالم، پیروان راستین آن پیامبر صلح و رحمت، به ویژه بر حضرات عالی و هم میهنان مسیحی، تبریک و تهنیت عرض می کنم و ضمن ابراز خرسندی از این فرصت تعامل و هم افزایی مشترک، از ایزدمنان، سالی سرشار از برکت، شادی و کامیابی برایتان خواهانم.

به اشتراک بگذارید :