17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۰۸:۰۰:۲۱
کد مطلب:  1831151
بازدید مدیرکل آموزش و پرورش استان از مدارس روستای قره بوطه منطقه زنجانرود

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در راستای نظارت بر فعالیت‌های مدارس و بررسی وضعیت آموزشی و پرورشی و همچنین میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، به صورت سرزده از چند مدرسه در روستای قره بوطه زنجانرود بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه زنجانرود، حسن مظفری مدیرکل اداره آموزش و پرورش زنجانرود به همراه فیروز مهدی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زنجانرود و هیئت همراه از مدارس روستای قره بوطه بازدید کردند.

مظفری در این بازدید، از فعالیت حضوری این مدارس در بخش های مختلف آموزشی، تربیتی و همچنین نحوه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری را  مورد ارزیابی قرار داده و با مدیران، معلمان و دانش آموزان مدارس گفت و گو کرد.

وی در حاشیه این بازدید با تشکر از تلاش تمامی فرهنگیان استان در راستای پیگیری برنامه‌های بازگشایی مدارس، با حضور در کلاس های درس از نحوه تشکیل کلاس حضوری به صورت گروه بندی و حضور نوبتی دانش آموزان، کیفیت رعایت امور بهداشتی، ضد عفونی و گندزدایی مدارس، استفاده دانش آموزان، معلمان و عوامل اجرایی و آموزشی از وسایل بهداشتی نظیر ماسک، تهیه و تدوین اطلس آموزشی و تشکیل شورای مدرسه، اطلاع رسانی به خانواده ها و نحوه تعامل با اولیا و همچنین تکمیل فرم ها توسط مدارس در سامانه و اخذ مجوز فعالیت بازدید و از نزدیک توصیه های لازم را به مدیران، معلمان و دانش آموزان ارائه کرد.

 این مقام مسئول ضمن تاکید بر ساحت های تربیتی مبتنی بر سند تحول بنیادین افزود: سلامت دانش آموزان مهم ترین اولویت آموزش و پرورش در فرآیند یاددهی و یادگیری  است و باید در فعالیت های مدارس فاصله گذاری اجتماعی و رعایت شیوه های بهداشتی به عنوان یک اصل مهم رعایت شود.

وی در پایان با اشاره به برنامه بازدید سرزده از فعالیت واحدهای آموزشی، وضعیت مدارس منطقه زنجانرود را در اجرای برنامه ها، مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته، عملکرد مدارس در آموزش حضوری، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و هماهنگی برای حضور دانش آموزان به صورت گروه بندی و سایر اقدامات رضایت بخش بوده است.

فیروز مهدی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زنجانرود در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل آموزش و پرورش استان زتجان و تمامی همکاران فرهنگی و اداری، به ارائه گزارش در زمینه های  آموزشی و تربیتی به صورت حضوری و مجازی در وضعیت کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس پرداخت.

 

گفتنی است در این بازدید مدیران مدارس، معلمان و دانش آموزان نیز از نزدیک نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص فعالیت مدارس بیان کردند و در پاسخ سوال مدیر کل آموزش و پرورش زنجان از دانش آموزان  و اولیاء در مورد اولویت آموزش حضوری و مجازی، دانش آموزان خواستار آموزش حضوری بوده و از بازگشایی مدارس ابراز رضایت کردند.

به اشتراک بگذارید :