14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۲۱:۳۶:۰۵
کد مطلب:  1830905
استاندار در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان :
برنامه ریزی درسی و برنامه ریزی آموزشی، پیش نیاز تربیت نسل جوان انقلابی

استاندار گیلان گفت: به منظور تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، برای تربیت جوانان آینده‌ساز باید اهتمام لازم صورت گیرد و این امر نیازمند برنامه ریزی درسی و برنامه ریزی آموزشی است.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، اسدالله عباسی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت ونقش این نظام در تربیت جوانان آینده‌ساز، خاطر نشان کرد: نقشه راه این حوزه، بر اساس اسناد بالادستی ازجمله قانون اساسی، برنامه ششم توسعه و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مشخص است. استاندار گیلان نقش معلمان را در پرورش نسل آینده مطابق با ارزش های انقلابی، اثرگذار دانست و تاکید نمود: ضعفی که طی یک دهه گذشته در بخش تربیت منابع انسانی داشته ایم، بایستی برطرف شود. وی در ادامه با بیان لزوم توجه به دو مؤلفه کیفیت و جنسیت، افزود: تصمیم گیری صحیح و مدیریت متناسب با شرایط زمانی، منطقه ای و در نظر داشتن توزیع مناسب جغرافیایی منابع انسانی در ارائه آموزش های کیفی بسیار مؤثر است. عباسی در ادامه با گرامیداشت 8 و 9 دی ماه( روز بصیرت و میثاق امت با ولایت)و سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی (ره) تصریح کرد: سوادآموزی و باسوادکردن همه اقشار جامعه بسیار مورد تاکید است و همه دستگاه ها باید برای گسترش این امر همراهی نمایند. استاندار گیلان در بخشی از سخنانش توجه به نوسازی و استحکام مدارس را مورد تأکید قرار داد و گفت: املاک بلااستفاده جزو سرمایه ها محسوب می شوند و باید نسبت به مولد کردن آنها در جهت فراهم سازی زمینه رفاه قشر فرهنگی، اقدام شود. وی همچنین به هفته شوراهای آموزش و پرورش اشاره و مشارکت مردم در حوزه های آموزشی را واجد اهمیت ذکر کرد و گفت: مردم گیلان همواره در امور عام المنفعه پیشتاز بوده اند و بایستی بیش از پیش زمینه مشارکت آنان به ویژه در بخش های مرتبط با آموزش، فراهم شود.


مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در این نشست با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت فرارسیدن سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، گفت: آموزش در مدارس استان به شکل حضوری و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جریان است. محمد رحمتی با اشاره به برگزاری امتحانات حضوری در مدارس گیلان، افزود: در بازدید های مستمر ازحوزه های امتحانی،  ضمن بررسی فرآیند برگزاری امتحانات از لحاظ اجرایی و فنی، کلیه پروتکل های بهداشتی نیز بر اساس دستور العمل های ارسالی مورد نظارت و بررسی قرار می گیرد. وی همچنین ضمن تقدیر از اقدامات و فعالیت های استان در حوزه سواد آموزی، رتبه استان را در ارزیابی به عمل آمده در بین استانهای کشور، رتبه عالی و شایسته تقدیر عنوان کرد. رحمتی در ادامه با تاکید بر نقش فضاهای فرهنگی و فعالیت های پرورشی به منظور تربیت دانش آموز در تراز انقلاب، تصریح کرد: توسعه اردوگاه های فرهنگی و تربیتی موجبات رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و کسب مهارت‌های زندگی آنها و ارائه فعالیت‌های فرهنگی وهنری را فراهم می کند که نباید از آن غافل شویم.


   شایان ذکر است در این جلسه گزارش هایی در خصوص تعداد مدارس در حال ساخت، مدارس خالی و واحدهای فرسوده برای استفاده بهینه، برآوردی از میزان سرمایه گذاری،  اشتغال و تعداد بیمه شدگان در مدارس و مراکز غیردولتی، برنامه ریزی برگزاری همایش گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش و نیز پیشرفت و اتمام پروژه استخر فرهنگیان ارائه شد.


 

به اشتراک بگذارید :