13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۱۷:۳۳:۱۹
کد مطلب:  1830741
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش مازندران خبر داد:
برگزاری نخستین یادواره شهدای فرهنگی ورزشکار مازندران

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش مازندران از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی ورزشکار استان مازندران با حضور نماینده وزیر آموزش و پرورش مسئولان استانی در دی‌ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «قربانعلی سهرابی» در نشست با خبرنگاران از برگزاری اولین یادواره شهدای تربیت‌بدنی و سلامت در سراسر کشور خبر داد و گفت: این یادواره هم‌زمان با سالگرد شهادت سردار دل‌ها «حاج قاسم سلیمانی» در مازندران برگزار می‌شود.

 

وی افزود: این یادواره به‌منظور تکریم وزنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای گران‌قدر فرهنگی حوزه تربیت‌بدنی و سلامت بوده که اقدامات لازم برای برگزاری هر چه‌بهتر آن انجام‌شده است.

 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش مازندران بابیان اینکه آموزش‌وپرورش استان دارای 4 شهید ورزشکار فرهنگی است، گفت: «حسینعلی ربطی» از شهرستان بهشهر، «محمدباقر سنگاری» از شهرستان نوشهر، «عبدالله پلهم صالحی» از تنکابن و «محمد سلیمان نژاد» از رامسر از شهدای ورزشکار فرهنگی هستند.

 

وی بابیان اینکه این یادواره باعث می‌شود معلمان ما در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت شهدای هم حرفه خود را بشناسند و برای دانش‌آموزان الگوی زندگی آن‌ها را تبیین کنند، افزود: دیدار با خانواده ۴ شهید فرهنگی ورزشکار، عطرافشانی قبور مطهر این شهدا و نصب تندیس شهدا در سالن‌های ورزشی آموزش‌وپرورش، اهدای مدال از سوی نام‌آوران ملی ورزش مازندران، برگزاری مسابقات ورزشی بانام این شهدا از برنامه‌های این یادواره محسوب می‌شود.

 

قائم‌مقام ستاد اجرایی اولین یادواره شهدای فرهنگی ورزشکار مازندران با بیان اینکه علاوه بر آن، تندیس شهدا نیز در سالن نصب می‌شود تا یاد و خاطره شهدا جاودانه بماند، گفت: در چهار مدرسه استان بصورت پایلوت اطلاعات این شهدای گران‌قدر فرهنگی در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می‌گیرد.

 

محمدعلی خدابخشی دبیر این یادواره در ادامه  به طراحی پوستر یادواره اشاره کرد و یادآورشد: این یادواره 13 دی‌ماه به‌صورت متمرکز در تهران برگزار و 15 دی‌ماه ساعت 9 صبح با همکاری سازمان دانش‌آموزی و بنیاد شهید در اردوگاه شهدای دانش‌آموزی بادله برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه مقدمه این یادواره از یک ماه قبل در استان مازندران فراهم و تمهیدات لازم اتخاذ شد، گفت: مقرر شد استند برگزاری یادواره در ورودی مرکز استان میدان امام و میدان هلال‌احمر نصب شود.

 

دبیر نخستین یادواره شهدای فرهنگی ورزشکار مازندران با اعلام اینکه 4 نهال به یاد این شهدای ورزشکار فرهنگی در محوطه آموزش‌وپرورش غرس می‌شود، افزود: قرائت دلگویه دختر شهید «حسینعلی ربطی» که خود معلم تربیتی است در این یادواره اجرا می‌شود.

 

خدابخشی ادامه داد: تهیه تیزر، کلیپ و بنر‌های اطلاع‌رسانی، ساخت فیلم کوتاه از زندگینامه شهدا، تجلیل از خانواده‌های شهید، اجرای سرود و مداحی از دیگر عناوین این یادواره به شمار می‌رود.