13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۱۵:۵۵:۰۷
کد مطلب:  1830709
در سفر نماینده وزیر آموزش و پرورش به مازندران صورت پذیرفت؛
ارائه گزارش عملکرد آموزش و پرورش مازندران در دو سال اخیر

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه‌ای با حضور دکتر عباسپور نماینده عالی وزارت گزارشی از عملکرد آموزش و پرورش مازندران در دوساله اخیر ارائه کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ علیرضا سعدی‌پور با اشاره به آغاز شیوع کرونا و تعطیلی مدارس در سطح ملی از بیست و دو ماه قبل گفت: همه تلاش همکاران ما بر این متمرکز بود که با تعطیلی مدارس و کلاس‌های درس، جریان آموزش استمرار داشته باشد و موفقیت دانش‌آموزان در کنکور و المپیاد طی سال گذشته و امسال تأییدی بر عملکرد همکاران ارزشمند ماست.

وی در ادامه به موضوع واکسیناسیون فرهنگیان و همکاران اشاره کرد و گفت: 99 درصد از همکاران فرهنگی اعم از معلمان، مدیران، کادر مدرسه و کارکنان اداری واکسن کرونا دریافت کردند و مقدمات تزریق دُز سوم برای افراد بالای 40 سال نیز فراهم شده است و همچنین 85 درصد از دانش‌آموزانمان که در مدارس مشغول به تحصیل هستند هم واکسینه شدند.

سعدی‌پور با اشاره به تخصیص سرانه یک میلیارد و هشتصد میلیون تومانی در بحث بهداشت سلامت و تندرستی به استان مازندران خاطر نشان کرد: در حوزه سلامت و تندرستی از ظرفیت حدود ۷۷ هزار دانش‌آموز تحت عنوان سفیر سلامت برای توسعه و پیشرفت کیفیت سلامت و بهداشت استفاده کردیم.

این مقام مسئول با توجه به اهمیت بهداشت مدارس و سرویس‌های بهداشتی تصریح کرد: با حضور استاندار وقت در جلسه شورای آموزش و پرورش بحث سرویس‌های بهداشتی مدارس مطرح شد و حدود شش میلیارد و نهصد میلیون تومان اعتبار جهت بهسازی ۸۵ چشمه سرویس بهداشتی که در سطح استان وضعیت مطلوبی نداشتند تخصیص یافت.

سعدی‌پور در خصوص فعالیت‌های انجام شده در حوزه پرورشی به جشنواره مجازندران و تربیت حکیمانه اشاره کرد و اظهار کرد: در جشنواره مجازندران که در نه مرحله برگزار شد چیزی حدود ۲۰۰ هزار محتوای الکترونیکی تولید شده توسط دانش‌آموزان در کانال شاد بارگذاری شد و همچنین جشنواره تربیت حکیمانه را که مبتنی بر آموزه‌های دینی و قرآنی بود، در قالب آیات نورانی بین دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزار شد.

شایان ذکر است که در ادامه جلسه عباس‌پور نماینده وزیر آموزش پرورش ضمن قدردانی از زحمات تمامی فعالان حوزه تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش هدف از بازدید مدارس و شرکت در جلسات ارائه گزارش سالیانه را انعکاس انتظارات همکاران فرهنگی استانها به وزارت آموزش و پرورش دانست و افزود: با بازدید میدانی می‌خواهیم مشکلات را بهتر شناسایی کرده و درصدد برطرف‌سازی آن مشکلات و نزدیک شدن به وضعیت مطلوب برآییم.

به اشتراک بگذارید :