14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1830631
در راستای طرح مدرسه یاری صورت گرفت؛
توزیع 2000 بسته بهداشتی توسط موسسه خیریه مهر گیتی در بین دانش آموزان دختر شهرستان های استان تهران

در راستای طرح مدرسه یاری، تعداد 2000 بسته بهداشتی توسط موسسه خیریه مهر گیتی در بین دانش آموزان دختر شهرستان های استان تهران توزیع شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در راستای طرح مدرسه یاری با حضور در دفتر موسسه مهر گیتی از این اقدام خیرخواهانه موسسه مهر گیتی تقدیر کرد.

وی در این دیدار عنوان کرد: با توجه به اینکه خانم زهرا گیتی نژاد موسس این موسسه، خود یکی از فرهنگیان عضو جامعه ی آموزش و پرورش هستند ما باید مروج این باشیم که یک معلم با عزم و اراده در کنار گذران زندگی خود و خانواده، یک الگوی موفق خیری در سطح کشور است.

وی تصریح کرد: فارغ از بحث کمی این کمک ها،  آموزش سبک زندگی به دختران و مادران آینده بهترین دستاورد این اتفاق است.

این مقام مسئول گفت: در سطح کشور متوسط سرانه مدارس در ازای هر دانش آموز5.8 و در استان تهران به میزان 3.8 متر است و این در حالی است که این میزان سرانه در شهرستان های استان تهران زیر 2 متر است و در خصوص افزایش سرانه دانش آموزی باید همه دست به دست هم دهیم و این کار وظیفه یک دستگاه یا سازمان به تنهایی نیست.

وی یکی از مهمترین اقدامات اخیر اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران را تمهید مقدمات دفتر جهاد مدرسه سازی در سطح استان عنوان کرد و افزود: این دفتر در راستای تحلیل آمار برای نیاز سنجی ها است که اولویت های ما را مشخص می کند.

این مقام مسئول در خصوص این دفتر گفت: باید منابع را هدفمند کنیم و به سمت اولویت ها سوق بدهیم چرا که منابع محدود هستند و نیازها فراوان و با این کار و وجود تحلیل داده های آماری، خود اعداد حرف می زنند.

وی در پایان یکی از مهمترین طرح هایی که در حوزه بانوان پیش بینی شده است را صندوق حمایت از بانوان عنوان کرد و افزود: این طرح به وزارت متبوع پیشنهاد شده است و به زودی در آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران شروع به فعالیت خواهد کرد.

شایان ذکر است توزیع این اقلام با حضور زهرا گیتی نژاد مدیرعامل موسسه مهر گیتی، سید مجتبی هاشمی مدیرکل، مجید پیروزان مدیرعامل مجمع خیرین و سروش کریمی مشاور  امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و همچنین کارشناسان امور بانوان مناطق 21 گانه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و بر طبق برش وزارتی سهمیه هر منطقه صورت گرفت.

به اشتراک بگذارید :