24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۱۴:۰۷:۱۸
کد مطلب:  1830551
کاشت و پرورش گیاهان دارویی در مدرسه
دوقلوهای آزادشهر استان گلستان درحال کاشت، تولید و پرورش آلوئه ورا

دوقلوهای آزادشهر استان گلستان در مدرسه خودشان که قریب 30 باغچه مستقل برای کاشت و پرورش گیاهان دارویی دارند در حال کاشت، تولید و پرورش آلوئه ورا می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران امیررضا و امیر محمد شکوری، دوقلوهای دبستان شاهد پسرانه  شهرستان آزادشهر به همت کارگروه بهداشت و محیط زیست انجمن اولیا و مربیان این مدرسه،  اقدام به کاشت، تولید و پرورش گیاه دارویی آلوئه ورا نموده اند.

امیررضا و امیر محمد در اولین برداشت خود از این محصول، عصاره خوراکی این گیاه را با راهنمائی پدر و مادر خود، تولید و به صورت رایگان بین اعضای انجمن اولیا و مربیان، کادر اداری، آموزشی و پرورشی توزیع کردند.

برپایه این گزارش انجمن اولیا و مربیان این آموزشگاه که سه سال متوالی نیز عنوان سطح یک کشوری را کسب نموده است، در نظر دارد تا در سالهای آتی تولید و پرورش این گیاه و سایر گیاهان دارویی را گسترش داده و فرآورده های حاصله را روانه بازار نموده تا منبع درآمدی جهت «« کیفیت بخشی به امور آموزشی و پرورشی »» این آموزشگاه باشد.

لازم به ذکر است: امیرضا و امیر محمد شکوری دانش آموزان پایه چهارم با همکاری پدرکه فروشگاه عطاری دارد و مادر خودشان که عضو انجمن اولیاء و مسئول کارگروه بهداشت مدرسه می باشد و با پشتیبانی سیدعلیرضا میرعرب رضی مدیرمحترم مدرسه این کار زیبا، اقتصادی و کشاورزی را رقم زدند

 

به اشتراک بگذارید :