17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۱۲:۰۴:۵۰
کد مطلب:  1830133
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش برگزار گردید:
کارگاه توانمندسازی مدیران دارالقران های مناطق ونواحی 14 گانه

جلسه توانمندسازی مدیران دارالقران های مناطق ونواحی استان با حضور معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش در سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی سهروردی زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در این جلسه جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل ضمن  قدردانی از زحمات مدیران دارالقرآن های استان، افزود: فعالیت دارالقرآن ها علاوه بر ساحت های سند تحول بنیادین، دریک حوزه گسترده اجتماعی قرار دارد که از این حیث می تواند نقطه امیدی برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی باشد.

وی تلاش همکاران در دارالقرآن ها را مهم و حساس دانست و عنوان داشت: فعالیت های قرآنی جزو ارزشمند ترین فعالیت های انسان ساز است و این مهم در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار دارد.

محمدجواد رضائی رئیس اداره قرآن،عترت ونماز اداره کل آموزش وپرورش استان با اشاره به تلاش های مدیران دارالقرآن های مناطق و نواحی در طول سال تحصیلی بخصوص در اجلاسیه سراسری نماز،گرامیداشت هفته قرآن و فعالیت در پایگاه های مجازی گفت: دارالقرآن های استان با زحمات مدیرانی قرآنی در مسیر روبه رشدی قرار دارد و هم اکنون جزو استان های برتر کشور است که در زمینه های مختلف حفظ، قرائت ،ترتیل، تجوید، احکام، نشست های مختلف دینی مذهبی ، برگزاری مراسم ختم قرآن ، کرسی تلاوت ومحفل انس با قرآن وفعالیت در پایگاه های مجازی، آموزش های لازم را به دانش آموزان و اولیا ارائه می دهند.

در ادامه جلسه محبوبی فر کارشناس مسئول امور قرآن و عترت اداره کل قرآن عترت و نماز وزارت به صورت برخط و آنلاین در خصوص نتایج ارزیابی استانی و رویکرد های تحولی فعالیت های قرآنی از طریق فضای مجازی نکاتی بیان کرد.

در این نشست هر یک از مدیران دارالقرآن ها به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و در پایان با اهدای لوح و هدیه از زحمات آن ها قدر دانی شد.

به اشتراک بگذارید :