23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۱۰:۰۳:۴۶
کد مطلب:  1829791
برگزاری دوره توانمندسازی مدرسین آموزش خانواده با محوریت ترویج فرهنگ اقامه نماز

دوره آموزشی مدرسین آموزش خانواده در زمینه تدوین واجرای اقدامات وفعالیت ها جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز با همکاری ستاد اقامه نماز استان تهران و اداره انجمن اولیا و مربیان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد محمودی مدرس برجسته مرکز تخصصی نماز استان قم در این جلسه با اشاره به اهمیت توانمند سازی مدرسین آموزش خانواده، تصریح کرد: نقش بی بدیل والدین در تربیت دینی و سالم سازی روابط اجتماعی فرزندان لازمه برگزاری جلسات آموزش خانواده با محوریت تقویت باورهای دینی، در سطح مدارس می‌باشد.

محمودی افزود: با نگاه به ساختار در هم شکسته خانواده در جهان غرب می توان دریافت که بعد از خداوند سبحان، بالاترین مقام مرجع در تربیت فرزندان، خانواده است که ناآگاهی ایشان از روش‌های تربیت به سبک و سیره معصومین علیهم السلام منجر به ناسازگاری‌های دانش‌آموزان در محیط مدرسه و در سطح اجتماع خواهد شد.

وی گفت: با فعال شدن حوزه مدرسین آموزش خانواده در بخش های آموزشی و مشاوره ای، می‌توان گامی موثر در جهت جلب اعتماد خانواده ها، تغییر در حوزه اندیشه، رسیدن به رفتار مطلوب، تقویت باورهای دینی والدین  و به ویژه ایجاد بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان برداشت.

قابل ذکر است این دوره آموزشی به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی با نمایندگانی از مناطق شهرستان‌های استان تهران به صورت حضوری، و از طریق پخش زنده در بستر شبکه شاد با مخاطب مدرسین آموزش خانواده به صورت غیر حضوری برگزار شد که آزمون ضمن خدمت آن از منبع کتاب چلچراغ نماز و خانواده به تالیف حجت الاسلام سید جواد بهشتی در سامانه جامع مدیریت آموزش فرهنگیان(ltms) مورخ 20/10/1400 در بازه زمانی 10صبح الی14 ظهر برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :