17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۰۹:۰۱:۰۷
کد مطلب:  1829557
کارگاه آموزشی توانمند سازی دبیران کارگروه مدیریت فوریت های روانی- اجتماعی نواحی و مناطق استان برگزار شد

کارگاه آموزشی کارگروه مدیریت فوریت های روانی- اجتماعی نواحی ومناطق با حضور معاون پرورشی و فرهنگی، معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق و کارشناس پیگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری زنجان در کانون سهروردی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در این نشست به شرایط دانش آموزان در دوران حساس کرونا اشاره نمود و پاسخگویی به موقع به نیازهای اساسی و ویژگیهای مقطع سنی را بیش از هر زمان دیگر در جلوگیری از آسیب های روانی- اجتماعی مهم دانست و گفت: مداخله سریع در فوریت های روانی-اجتماعی یک ضرورت مهم  و وظیفه ی اولویت دار است.

وی در ادامه جلسه به تبیین برنامه های نماد مناطق پرداخت و حمایت های معاضدتی، قضائی و مددکاری اجتماعی و دستگاههای عضو ائتلاف نماد را در کنار آموزش و پرورش مهم برشمرد و بر برگزاری کارگاه های آموزشی و توانمند سازی نماد و پیشگیری رشد مدار تأکید کرد.

در ابتدای جلسه علیرضا مختاری، رئیس اداره امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی ضمن خیر مقدم و قدردانی از زحمات معاونین پرورشی در اجرای طرح های حوزه پرورشی بر جدیت اجرای طرح فوریت های روانی- اجتماعی تأکید نمود و از همکاران درخواست نمود تا جدول زمانبندی و ساعات مربوط به برگزاری جلسات منطقه را به صورت دقیق به استان ارسال نمایند تا کارگروه استان در برخی از جلسات خاص و مورد نیاز در مناطق جهت پیگیری و نظارت بر روند فعالیت ها حضور یابد.

مهدی نیکخواه، رئیس اداره مشاوره اداره کل، با توجه به اطلاعات آماری و مراجعین مراکز و هسته های مشاوره و آزمونهای مشاوره سلامت روان، نیمرخ وضعیت مشکلات روانی – رفتاری و میزان خطر پذیری دانش آموزان را تبیین نمود.

 وی تأکید کرد: با توجه به افزایش مشکلات روانشناختی دانش آموزان و خانواده ها، ضروری است که مداخلات مؤثر و بهنگام در مورد این دانش آموزان که داری وضعیت روانشناختی و هیجانی نا مناسب و بحرانی شده اند توسط تیم مداخله در فوریت های روانی- اجتماعی انجام پذیرد و در همین راستا نحوه ارائه خدمات تخصصی و حمایتی کارگروه و تیم تخصصی درون و برون سازمانی را مهم دانست و درخواست نمود خط تلفنی ملی نماد(1570) را در جلسات مدیران و فضای مجازی طرح و اطلاع رسانی نمایند.

در ادامه جلسه، کرمی کارشناس پیشگیری از وقوع جرم دادگستری زنجان، بر فعالیت های مشترک بین سازمانی به ویژه طرح نماد و آموزش های مربوط به پیشگیری رشد مدار تأکید کرد  و آمادگی دادگستری را در پیگیری موارد ارجاعی سامانه نماد و نیز آموزش های پیشگیرانه و ارتقایی اعلام نمود واظهار امیدواری کرد:  ارتیاط بین دو سازمان در اهداف و برنامه های مشترک افزایش یابد.

در این جلسه معاونین پرورشی مناطق بر اساس قطب بندی انجام گرفته به آسیب شناسی و ارائه راهکارهای اجرایی و کاربردی در خصوص موضوعات خودکشی، اعتیاد و طلاق پرداختند و موضوعات مطرح شده تحلیل و به اشتراک گذاشته شد.

به اشتراک بگذارید :