15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۰:۳۴:۴۲
کد مطلب:  9ixT6O8a
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران:
واکسینه شدن 98درصدی دانش آموزان مازندرانی در سال تحصیلی 95-94

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت: 98% از دانش آموزان دختر و پسر پایه نهم استان مازندران در سال تحصیلی 95-94 برعلیه بیماریهای دیفتری و کزاز(واکسن دوگانه) واکسینه شدند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛سیدعلی ساداتی گفت: 20562 نفر از دانش آموزان دختر پایه نهم و 21144 نفر از دانش آموزان پسر پایه نهم استان مازندران در سال تحصیلی 95-94 تحت پوشش برنامه ایمن سازی واکسیناسیون توأم قرار گرفتند.

وی افزود: 98% از دانش آموزان دختر و پسر پایه نهم استان مازندران در سال تحصیلی 95-94 برعلیه بیماریهای دیفتری و کزاز(واکسن دوگانه)  واکسینه شدند .

ساداتی خاطر نشان کرد: اجرای برنامه  واکسیناسیون با هدف القای ایمنی  در جهت پیشگیری و پاسخ قوی در برابر بیماریها می باشد که در نهایت سبب جلوگیری از بروز عفونت و یا کاهش علائم بیماری در فرد با تجویز آنتی بادی یا آنتی ژن می باشد . در همین راستا در سال  جاری با همکاری معاونت  بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل 98% از جمعیت  دانش آموزی دختر و پسر پایه نهم استان بالغ بر 41676 نفر بر علیه دو بیماری دیفتری و کزاز واکسینه شدند.  

به اشتراک بگذارید :