23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ ۲۰:۳۴:۱۹
کد مطلب:  1828947
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان سواد آموزی در ملارد؛
برای ریشه کنی بی سوادی نیاز به عزم ملی داریم

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان سواد آموزی در جمع فعالان حوزه سوادآموزی شهرستان های استان تهران رکن اساسی توسعه هر جامعه ای را در گرو دانش و آموزش دانست و عزم ملی را برای ریشه کنی بی سوادی لازم خواند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به نقل از ملارد، در آیین تجلیل از فعالان حوزه سوادآموزی شهرستان های استان تهران که به میزبانی ملارد انجام شد، رسول جمشیدی اول، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی از بی سواد به عنوان شخص آسیب‌پذیر در جامعه یاد کرد و گفت : رکن اساسی توسعه هر جامعه ای، دانش و آموزش است و شاخص هایی مانند توسعه فرهنگ عمومی ، ارتقای کیفیت تولیدات و خدمات و بهداشت با میزان باسوادی افراد جامعه رابطه مستقیم دارد.

وی بازماندگان از تحصیل که ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتد را باعث باقی ماندن ریشه بی سوادی در کشور دانست و افزود: برای ریشه کنی بی سوادی نیاز به عزم ملی داریم تا با کمک یک فرهنگ سازی عمومی موفق به این امر شویم.

این مقام مسئول به رشد ۴۲درصدی باسوادی پس از انقلاب اسلامی در کشور اشاره کرد و اذعان داشت: با فعالیت‌های جهادی صورت گرفته در حوزه سواد آموزی موفق به رشد چشمگیر باسوادی در جامعه شدیم اما هنوز تا ریشه کنی بیسوادی فاصله داریم.

جمشیدی اول، سواد آموزی در کشور را عرضه محور خواند و خاطرنشان کرد: باید سوادآموزی به امری تقاضا محور و متناسب با نیاز جامعه و از حالت اختیاری به الزام‌آور تبدیل گردد تا به گام بزرگ سوادآموزی در توسعه پایدار کشور یعنی آموزش به همراه مهارت آموزی دست پیدا کنیم.

در این مراسم از کارشناسان فعالان حوزه سواد آموزی مناطق ۲1گانه شهرستانهای استان تهران با حضور مسئولین شهرستان ملارد، اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و برخی از روسای مناطق تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :