24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ ۱۴:۵۰:۴۹
کد مطلب:  1828777
مدیر کل دفتر آموزش های فنی و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در جمع مدیران هنرستان ها خبر داد:
سمنان، از استان های پیشتاز در توسعه متوازن شاخه فنی حرفه ای و کاردانش است

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش متوسطه به نقل از دفتر فنی حرفه ای وکاردانش،مدیر کل دفتر آموزش های فنی و کاردانش در وبینار آموزشی با موضوع «کیفیت بخشی به آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش» استان، سمنان را ازاستان‌های با درصد بالای ۴۷درصد در توسعه متوازن شاخه فنی حرفه ای و کاردانش دانست.

سید مصطفی آذرکیش، در این وبینار که با حضور مدیران هنرستان ،گروه استانی مدیران هنرستان ها، معاونین آموزشی ،کارشناس مسئولان و کارشناسان شهرستان ها و مناطق برگزار شد ، سهم استان سمنان را در پایه دهم امسال در شاخه فنی حرفه ای 21درصد و کاردانش را 26درصد اعلام کرد. 

وی در ادامه سخنانش ، نقش آفرینی هنرستان ها را در دوران کرونا بی نظیرخواندو تصریح کرد:مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله است و باید مدیران در آن اثربخش تر باشند.

آذرکیش مهارت های مورد نیاز مدیران را ادراکی، انسانی و فنی عنوان و خاطرنشان کرد:این مهارت ها به معنی توانایی به کار بردن ابزارها ، شیوه ها و دانش مورد نیاز برای اجرای  یک زمینه تخصصی است که  مدیران هنرستان این مهارت ها را باید در خود  تقویت نمایند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این وبینار ، با بیان اینکه در سال های اخیر رقم خوبی برای تجهیزات هنرستان ها  اختصاص داده شده،افزود:160 میلیارد ریال از اعتبارات استانی و وزارتی ، طی دوسال اخیر برای تجهیزات هنرستان های استان  هزینه شده است.

حسین رشیدی در ادامه با بیان تاثیرات آموزش های مهارتی در هنرستان ،گفت: هنرجویان هنرستان های  فنی و کاردانش ، پس از فارغ التحصیلی حدود 70 درصد مهارت های آموزش دیده شده را با اهتمام خود در بازار کاربه مرحله اجرا در می آورند.

در این وبینار نمایندگان مدیران به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در خصوص فضا،تجهیزات و نیروی انسانی هنرستان ها پرداختند.

به اشتراک بگذارید :