14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ ۱۴:۰۶:۱۸
کد مطلب:  1828633
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
15 دی ماه، آخرین فرصت ثبت نام در کلاس های سوادآموزی است.

معاون سوادآموزی استان گفت: 67 درصد از مجموع دوره های سوادآموزی تاکنون تحت پوشش رفته است.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان،  سیروس محمدی در جلسه مسئولان واحدهای سوادآموزی شهرستان و مناطق گفت: حضرت امام خمینی (ره) با نگاه عمیق و دقیق ، یکی از علل اصلی عقب ماندگی کشور را بی سوادی مردم دانسته و کمتر از یک سال فرمان تشکیل سازمان نهضت سوادآموزی را صادر نمود. امروز آمارها بیانگر کاهش آماری بی سوادی مردم و اختلاف باسوادی در بین شهر و روستا و زنان و مردان شده است.

وی در خصوص حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی استان گفت: سازمان نهضت سوادآموزی مجموع حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی استان را 8300 نفر اعلام کرد که تاکنون 67 درصد تحت پوشش قرار گرفت. محمدی در ادامه خاطر نشان کرد: 15 دی ماه آخرین فرصت ثبت نام افراد بی سواد در کلاس های سوادآموزی است و این افراد می توانند به همراه کارت ملی خود و با حضور در مدارس سراسر استان، مراکز یادگیری محلی و ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق اقدام به ثبت نام نمایند.

وی همچنین در خصوص طرح پالایش اسمی گفت: به منظور شناسایی افراد بی سواد باقیمانده در استان و با استفاده از ظرفیت موجود در شهرستان، هماهنگی های لازم با فرمانداری ها صورت گرفته است.

 

    شایان ذکر است در این جلسه مسئولان واحدهای سوادآموزی، ضمن ارائه گزارش از برنامه های در حال اجرا، به بیان دغدغه ها، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :