15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ ۱۲:۴۵:۴۶
کد مطلب:  1828345
رئیس سازمان دانش آموزی آذربایجان شرقی خبرداد/
جشنواره زمستان شاد با عنوان پیشتازان فجرآفرین در استان برگزار می شود

صبح امروز رئیس سازمان دانش آموزی آذربایجان شرقی از برگزاری 7 پویش در قالب جشنواره زمستان شاد با عنوان پیشتازان فجر آفرین در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، به نقل از سازمان دانش آموزی استان، صمد علیزاده گفت: حفظ و حراست از فرهنگ و آرمان های یک ملت از اولویت های فعالیت های تربیتی و فرهنگی است.

رئیس سازمان دانش آموزی عنوان کرد: سازمان دانش آموزی یکی از متولیان امر تربیت اجتماعی دانش آموزان، برگرفته از فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی است که برنامه های خود را در راستای تحقق بسته تحولی "هر دانش آموز یک نقش اجتماعی " در قالب جشنواره های فصلی انجام می دهد.

وی ادامه داد: جشنواره زمستان شاد با عنوان پیشتازان فجر آفرین  ازجمله برنامه هایی است که با محوریت  ایام الله ها و مناسبت های ملی و مذهبی، درقالب فعالیت های تشکیلاتی وجمعی در طول فصل زمستان برگزار می شود تا زمینه ساز انتقال فرهنگ و آرمان های انقلاب به نسل آینده و نیل به اهداف عالی تعلیم و تربیت و اهداف ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شود.

رئیس سازمان دانش آموزی استان، دهه بصیرت(میثاق با ولایت)، یاوران انقلاب، بوسه بر بهشت(بوسه بر دستان مادر)، بوسه بر بهشت (بوسه بر دستان پدر)، سپاس مربی، جشن نیکوکاری و جشن تولد زمین را 7 پویش جشنواره زمستانه عنوان کرد  و گفت: اعضای پیشتاز تمام دوره های تحصیلی، مدرسان ومربیان پیشتاز و خانواده اعضاء، مدرسان و مربیان تشکل پیشتازان می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

علیزاده بیان کرد: در پویش دهه بصیرت علاقمندان می توانند محتوای تولیدی خود را با موضوعات  شهادت حضرت زهرا (س)، 9 دی روز بصیرت، 13 دی سالروز شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، 18 دی ماه روز حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد و 19 دی ماه روز قیام انقلابی مردم قم در قالب فیلم، عکس و نقاشی را تا بهمن ماه به دبیرخانه نواحی و مناطق ارسال کنند.

وی بیان کرد: هر ناحیه و منطقه نیز مراسم نمادین بزرگداشت دهه بصیرت را به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی هم زمان با ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی با حضور دانش آموزان پیشتاز برگزار می کند و به گونه ای برنامه ریزی شده تا  از فضای مجازی به ویژه شبکه شاد جهت زنده نگه داشتن این ایام بیشترین بهره برداری را شاهد باشیم.

رئیس سازمان دانش آموزی استان افزود: در بخش پویش یاوران انقلاب علاوه بر این که مانور میدانی و تشکیلاتی یاوران انقلاب به صورت حضوری در نواحی و مناطق برگزار می شود، اعضاء و مربیان پیشتاز می توانند آثار خود را در محورهای مجری گری شعر و دکلمه خوانی، شاداب سازی، فضا سازی منازل، اجرای دابسمش از سرود پیشتازان به همراه سرودهای انقلابی قدیم و جدید، خاطره گویی بزرگان خانواده و یا اولیا مدرسه از دوران انقلاب،اجرای یک سرود همگانی در مدارس از سرود های انقلابی و سرود پیشتازان و قیام مردم تبریز در 29 بهمن 56 در قالب فیلم ،عکس ، موشن گرافیک را تا پایان بهمن ماه ارسال کنند.

علیزاده گفت: علاقمندان می توانند با ارسال آثار با موضوعات گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)و گرامیداشت روز مادر، گرامیداشت میلاد حضرت علی(ع) و گرامیداشت روز پد،ر بوسه مهر دانش آموزان بر دستان مادران و پدران، تکریم مادران و پدران آسمانی،فضا آرایی منازل و دکلمه خوانی، شعر خوانی و اجرای دابسمش در قالب فیلم ، عکس و نقاشی در پویش بوسه بر بهشت  این جشنواره شرکت کنند.

وی ادامه داد: همزمان با هفته امور تربیتی، علاقمندان می توانند آثار خودر را در محورهای تکریم مربیان و شعر و دکلمه خوانی  در قالب عکس و فیلم برای شرکت در پویش سپاس مربی ارسال کنند.

رئیس سازمان دانش آموزی استان ادامه داد: در بخش پویش جشن نیکوکاری ، دانش آموزان و مربیان آثار خود را با موضوعات پوشش تصویری مراسم جشن نیکوکاری مدرسه، تهیه اقلام نوروزی برای دانش آموزان نیازمند توسط دانش آموزان و در خانواده ها و کاشت و نگهداشت نهال و تشریح آن توسط دانش آموزان بر اساس معیارهای کارشناسی ارائه شده از سوی سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور در قالب فیلم و عکس، نقاشی تا پایان اسفند ماه ارسال کنند.

علیزاده اضافه کرد:  آثار رسیده به دبیرخانه استانی پس از بررسی و ارزیابی ،در کانال دانش آموزان پیشتاز در شبکه شاد  با آدرس http://@irsto_p_azarsharghi ارایه شده و به سازمان دانش آموزی کشور ارسال می شوند.

وی در پایان افزود: گروه های تخصصی ارزیابی کشور نیز پس از بررسی ، آثار منتخب را جهت اخذ آرای مخاطب در سامانه ساپ  با آدرس http://parvareshi4@ و کانال جشنواره ها با آدرس  http://jashnvareha@ ارائه می کنند و منتخبین بارای مستقیم دانش آموزان انتخاب و نفرات برتر در مراسم اختتامیه تجلیل  می شوند./ابراهیمی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :