20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۰۸:۴۸:۲۴
کد مطلب:  JdFHDVFi
در آئین تجلیل از مناطق برتر اعزام کاروانهای راهیان نور؛
پاشایی: راهیان نور بهترین مصداق برای الگو و نمونه است

مدیر کل آموزش و پرورش استان در آئین تجلیل از مناطق و نواحی فعال در اعزام کاروانهای راهیان نور با بیان اهمیت دقت در الگوسازی در شرایط حساس کنونی جامعه گفت: اردوهای معنوی راهیان نور بهترین مصداق برای الگو و نمونه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، جعفر پاشایی در آئین تجلیل از مناطق و نواحی فعال در اعزام کاروانهای راهیان نور با بیان اهمیت دقت در الگوسازی گفت: اردوهای معنوی راهیان نور بهترین مصداق برای الگو و نمونه است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: باید اذعان داشت که در حوزه الگو سازی و معرفی نمونه های ملی مذهبی کمتر کار شده است.

پاشایی با ابراز رضایت از هماهنگی بین دو مجموعه، اظهار داشت: همه می دانیم که مدارس بهترین و مستحکمترین سد در مقابل شبیخون فرهنگی است و اجرای چنین برنامه های در این حوزه حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه مدارس همواره در اداره کرد رویدادهای تاریخی از جمله جنگ تحمیلی نقش آفرین بوده اند خاطر نشان کرد: مدارس منبع سرشار از استعداد و منبع پایان ناپذیر مبارزه با استکبار جهانی است.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان تربیت منابع انسانی کارآمد را از وظایف دستگاههای آموزشی عنوان کرد و بیان داشت: در حوزه انتقال فرهنگ به نسلهای آینده باید دقت نظر صورت گیرد و این نباشد که نسل آتی با هویت خود بیگانه باشند.

جعفر پاشایی در پایان، عملکرد مجموعه آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید را بویژه در این حوزه خوب ارزیابی کرد و گفت: مشکل عمده جهان غرب فقدان محتوا و تربیت انسان تک بعدی است، رویکرد ما در حوزه آموزش و پرورش تربیت انسانهای چند بعدی و اجتماعی برای فردای جامعه است.

در پایان این نشست از مدیران آموزش و پرورش منطقه جلفا و ناحیه 4 تبریز بعنوان مناطق و نواحی برتر در حوزه اعزام کاروان های راهیان نور با اعطاء لوح سپاس قدردانی شد. 

به اشتراک بگذارید :