24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ ۱۴:۰۹:۴۶
کد مطلب:  1826863
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران:
می ‌توانیم به حداقل ترین آمار ممکن در بیسوادی برسیم

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: می ‌توانیم به حداقل ترین آمار ممکن در بیسوادی برسیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «داود تقی نیا» در همایش آموزش دهنده ها و جمعی از کارشناسان سوادآموزی شهرستان ها و مناطق استان که به میزبانی نواحی یک و دو ساری در باشگاه فرهنگیان مرکز استان برگزار شدبا اشاره به حضور تعداد بیشماری سواد آموز موفق در استان مازندران گفت: به همت شما آموزش دهنده ها توانستیم به این آمار خیره کننده برسیم و استان مازندران را در صدر استانهای باسواد کشور قرار دهیم. ما به دنبال این هستیم که این امر و این موفقیت ها استمرار داشته باشد.

 وی با اشاره به اینکه جشن واقعی باسوادی و یا همان ریشه کنی بیسوادی کاری بسیار مشکل است افزود: می ‌توانیم به حداقل ترین آمار ممکن در بیسوادی برسیم و به پایان بی‌سوادی کامل نزدیک شویم.

 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه اولین معلم هستی خداوند است تصریح کرد: خداوند روح خود را در ما دمیده است از این رو رسالت معلمی بر گردن همه ماست و وظیفه داریم تا بیاموزانیم .ضمناً در آیات قرآن و احادیث فراوانی در رابطه با اهمیت علم و علم آموزی سخن گفته شده و پیامبر اکرم صلی الله نیز بسیار به این امر اهمیت می داد.

 وی اضافه کرد: آسیبی که کرونا وارد کرد زیاد بود اما بسیار کمتر از آسیب  عدم حضور دانش آموز و سواد آموز در کلاس های درس بوده است.دانش آموزان و سواد آموزان به لحاظ روحی و روانی بسیار آسیب دیده اند و عدم حضور آنها در کلاسهای درس، موجب ترک تحصیل و افسردگی، آسیب‌های اجتماعی، سوء‌تغذیه و ... شده است.

 تقی نیا خاطرنشان کرد: هرچند که آموزش‌های حضوری بسیار مهم است اما سلامتی اولویت اول ماست ولی از آنجایی که هیچ شهر قرمزی نداریم تاکید داریم که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتماً کلاس ها به صورت حضوری برگزار شود.

 در پایان این مراسم از تعدادی از آموزش دهنده ها و سواد آموزان به صورت نمادین تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :