14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ ۱۳:۵۱:۰۴
کد مطلب:  1826729
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران:
بیش از 130 سوادآموز موفق در استان داریم

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: بیش از 130 سوادآموز موفق در استان داریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «داود تقی نیا» در صبحگاه مشترکی که به مناسبت هفته سوادآموزی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاونین و کارکنان اداری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، با بیان اینکه کار در حوزه سوادآموزی بسیار سخت است گفت: شناسایی، جذب و آموزش سوادآموزان که در بازه سنی بزرگسالان قرار دارندکاری بسیار سخت و طاقت فرساست چراکه آموزش بزرگسالان عرضه محور است درصورتی که آموزش مدرسه ای، تقاضا محور است و کار در حوزه سوادآموزی مانند کندن چاه با سوزن است.

وی افزود: بیسوادان جزو اقشار آسیب دیده و آسیب پذیر جامعه هستند که اگر آنها را درنیابیم ممکن است به قشر آسیب رسان جامعه تبدیل شوند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: در سال 1399 با همت همه کارکنان حوزه سوادآموزی اعم از آموزش دهنده ها و کارکنان ستادی، علی رغم پراکندگی جغرافیایی در مازندران، توانستیم با نرخ بیسوادی 99.15 درصد بالاترین آمار را در کشور داشته و جزو استانهای برتر  کشور در حوزه باسوادی باشیم.

تقی نیا با اشاره به وجود بیش از 130 سوادآموز موفق در استان اظهار کرد: در حدود 130 بی سواد مطلق در مازندران تا کنون به مدارج بالای تحصیلی رسیده اند.36 دیپلمه، 23 فوق دیپلم، 38 لیسانس، 5 فوق لیسانس و 1 دکترای عضو هیئت علمی دانشگاه خروجی های سوادآموزی استان طی سالیان گذشته تاکنون بوده است.

وی با تأکید بر اینکه باید در انسداد مبادی بیسوادی کوشا باشیم، یادآور شد: رسالت سوادآموزی آموزش خواندن، نوشتن، حساب کردن و روخوانی قرآن است ولی باید بدانیم که به کارگیری آموخته ها در زندگی مهمترین تأثیر سواد در زندگی هر شخص است که باید به آن توجه کنیم.

به اشتراک بگذارید :